REKLAMAeWinner Banner

Poznaliśmy lokalizacje i daty przyszłorocznego Speedway of Nations!

Patryk Dudek

Patryk Dudek (fot. Piotr Kin)

25 kwietnia w Landshut rozpocznie się walka o Speedway of Nations. To właśnie tego dnia rozegrany zostanie jeden z dwóch planowanych półfinałów w którym udział weźmie Żużlowa Reprezentacja Polski!

Na papierze Polacy powinni uchodzić za faworytów półfinału, który zaplanowany jest na 25 kwietnia, bowiem ich najgroźniejszym rywalem wydaje się być reprezentacja Danii. Oprócz tych dwóch ekip o awans powalczą także: Niemcy, Słoweńcy, Czesi, Francuzi oraz Włosi.

Drugi półfinał odbędzie się 2 maja na Łotwie. W Daugavpils o miejsca premiowane przepustką do finału staną gospodarze, a także Rosjanie, Australijczycy, Szwedzi, Ukraińcy, Finowie oraz Amerykanie. Wydaje się, że ten półfinał zapowiada się znacznie bardziej wyrównanie i ciekawie.

Najlepsze ekipy spotkają się w finałowej batalii w Manchesterze. Finałowa rywalizacja na National Stadium rozegrana zostanie 8 i 9 maja. Udział zapewniony mają gospodarze - Wielka Brytania, gdzie kibice wierzą, że ich zespół przystąpi do ścigania z Taiem Woffindenem na czele. Z każdego półfinału dołączą do nich po trzy zespoły. - Cieszymy się, że możemy zawitać z finałem do Manchesteru. National Stadium zyskał zasłużoną reputację jednego z najlepszych torów do ścigania na świcie i nie mamy wątpliwości, ze będzie to idealne miejsce na jedno z największych wydarzeń w kalendarzu żużlowym. Ciszymy się również z powrotu do Landshut i organizacji kolejnej imprezy w Daugavpils - mówi Steve Gould, dyrektor zarządzający BSI Speedway cytowany przez oficjalny serwis.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1793 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl