REKLAMAeWinner Banner

Statystyczne ciekawostki naszego serwisu

Jakub Miśkowiak

Jakub Miśkowiak (fot. Michał Krupa)

Za serwisem speedwaynews.pl drugi pełen rok działalności. Podsumujemy teraz to, co działo się przez ostatnich kilka miesięcy w kontekście tego, co naszych czytelników interesowało najbardziej.

W ubiegłym sezonie przygotowaliśmy dla naszych czytelników podobne zestawienie, lecz wówczas znalazło się dziesięć najlepiej czytanych tekstów na łamach naszego serwisu. W tym roku nieco rozszerzymy wątek statyczny.

Przed rokiem w zestawieniu artykułów, które przyniosły nam najwięcej kliknięć był tekst Damiana Ziołańskiego, który pisał o polowaniu zielonogórskiego Falubazu na juniora - Norbert Krakowiaka. W czołówce można było znaleźć także teksty m.in. o wstrzymanej modernizacji stadionu im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach czy o unieważnionych kontraktach Stali Rzeszów, która nie otrzymała licencji na ligowe występy w Nice 1. Lidze Żużlowej. W tym roku złoty medal otrzymać powinien Francuz - Dimitri Bergé, który po rezygnacji ze startów w cyklu Grand Prix na długim torze zdeklasował na naszym portalu wszystkie publikowane od 1 stycznia 2019 roku artykuły. Artykuł wygenerował ponad siedemnaście tysięcy odsłon.

Dwie kolejne pozycje oraz ta, która zajęła w naszym statystycznym zestawieniu piąte miejsce dotyczyły transferów. We wrześniu zaczęły pojawiać się pierwsze konkretniejsze informacje o zmianach w klubowych kadrach. Adam Goliński przed kamerami zapowiedział, że w Stelmet Falubazie pojawi się dwóch zawodników, zaś Michał Świącik w rozmowie z naszym serwisem z chęcią wypowiadał się na temat ewentualnej obecności Maksyma Drabika w częstochowskim Włókniarzu. Ranking tuż za podium uzupełnił barażowy mecz w Łodzi, gdzie Orzeł rywalizował z PSŻ-em, a po jednym z wyścigów doszło do szarpaniny.

Zestawienie najchętniej czytanych artykułów na portalu speedwaynews.pl w roku 2019:
1. Mistrz Świata rezygnuje ze startów w przyszłorocznym cyklu Grand Prix (17.12.19)
2. Protasiewicz z Miedzińskim klubowymi partnerami w zespole beniaminka Nice 1. LŻ? (21.09.19)
3. Dwie nowe twarze w Stelmet Falubazie na sezon 2020? (23.09.2019)
4. Bijatyka na torze w Łodzi! Dwie odsłony barażu o Nice 1. Ligę Żużlową z finałem dla „Orła” (29.09.19)
5. Włókniarz odpuścił walkę o Drabika? Tajemnicza wypowiedź prezesa klubu (16.09.19)

Nasz serwis tworzą nie tylko korespondenci, ale także i fotoreporterzy, którzy uwieczniają piękno czarnego sportu w obiektywie swoich aparatów. Najchętniej w minionym roku oglądana była fotorelacja Piotra Kina z zawodów Der Hammer w niemieckim Wittstock, gdzie triumfował Patryk Dudek przed Bartoszem Zmarzlikiem, ale nasz fotoreporter uchwycił nie tylko żużlowe zmagania, ale i również piękną stronę kobiecego speedwaya, która również była zapewne sporym magnesem dla fanów. Drugie miejsce również dla Piotra Kina i niemieckiego żużla, choć tym razem już tego w klasyczno-lodowym wydaniu czyli tzw. Gala Lodowa w Pfaffenhofen z udziałem mistrza świata na długim torze - Martina Smolinskiego. Podium uzupełnia pierwsze finałowe starcie w Nice 1. LŻ, gdzie Arged Malesa TŻ Ostrovia rywalizowała z PGG ROW Rybnik.

Zestawienie najchętniej oglądanych fotorelacji na portalu speedwaynews.pl w roku 2019:
1. Turniej Der Hammer w Wittstock (06.04.19)
2. 2. runda Drift on Ice w Pfaffenhofen (05.01.19)
3. Nice 1. Liga Żużlowa: Arged Malesa TŻ Ostrovia - PGG ROW Rybnik (08.09.19)
4. 2. Liga Żużlowa: Euro Finannce Polonia Piła - PSŻ Poznań (28.04.19)
5. Drugi trening w Tarnowie-Mościcach (21.03.19)

W minionym sezonie nasi korespondenci odwiedzili wiele obiektów żużlowych i nie były to tylko polskie stadiony, ale także i te zagraniczne - Australia, Chorwacja, Francja, Ukraina, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania i można byłoby tutaj jeszcze kilka nacji wymienić. Przeprowadziliśmy bardzo wiele relacji LIVE, a najchętniej śledzoną była ta z francuskiego Mâcon, gdzie w lipcu odbywał się finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Imprezie towarzyszyło wiele nerwów i emocji. Sędzia choć odwołał zawody to zawodnicy i tak chcieli jechać dalej, a nawet sami chwycili za szczotki, by przygotować tor do ścigania. Nie garnęli się do tego za to Duńczycy, a wydarzenie ostatecznie przeniesiono w czasie i do innego miasta. Najchętniej śledziliście relacje zagraniczne, a potwierdza to fakt, że w najlepszej piąte są aż cztery imprezy. Polskim „rodzynkiem” okazało się być ligowe starcie w Ostrowie, gdzie Arged Malesa TŻ Ostrovia podejmowała Unię Tarnów.

Zestawienie najchętniej śledzonych relacji LIVE na portalu speedwaynews.pl w roku 2019:
1. Finał Drużynowych Mistrzostw Europy w Mâcon (20.07.19)
2. Grand Prix Challenge w Goričan (24.08.19)
3. Nice 1. LŻ: Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów - Unia Tarnów (07.07.19)
4. Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata 250cc w Holsted (21.07.19)
5. Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Równe (31.08.19)

Żużla w stolicy nie ma, ale to właśnie z Warszawy mamy największą liczbę odnotowanych użytkowników. Kwestią zastanawiającą pozostaje fakt czy faktycznie w tym mieście jest aż tak duże zapotrzebowanie na speedway czy jest to po prostu efekt serwerowni największych dostawców internetu w Polsce. Tym bardziej, że drugie miejsce zajmują... Katowice, a dopiero na trzecim mamy żużlowy ośrodek - Wrocław. I to właśnie to miasto otwiera nam wysyp miast czarnego sportu, bowiem dalej mamy Kraków, gdzie ze Speedway Wandą Kraków współpracowaliśmy w zakresie medialnej promocji, a także: Poznań, Lublin, Gdańsk, Bydgoszcz i Częstochowę.

Zestawienie użytkowników serwis speedwaynews.pl w roku 2019 pod względem miast:
1. Warszawa
2. Katowice
3. Wrocław
4. Kraków
5. Poznań

Zdziwiłoby nas, gdyby to ostatnie na dziś zestawienie wygrała inna lokalizacja narodowa. Oczywiście krajowy serwis cieszy się największym zainteresowaniem wśród biało-czerwonych czytelników. Małym zaskoczeniem wydaje się być wysoka, druga pozycja u naszych sąsiadów - Niemców czy piąte miejsce czytelników z Holandii. W czołowej dziesiątce mamy także Norwegów, Francuzów i Irlandczyków.

Zestawienie użytkowników serwis speedwaynews.pl w roku 2019 pod względem narodowym:
1. Polska
2. Niemcy
3. Wielka Brytania
4. Stany Zjednoczone
5. Holandia

Dziękujemy, że byliście z nami i wierzymy, że będziecie nadal.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.785 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl