Szwedzi się nie poddają i chcą odjechać zawody. Kobiety menadżerkami drużyn

Niclas Svensson (z lewej), Martin Haarahiltunen

Niclas Svensson (z lewej), Martin Haarahiltunen (fot. Lea Häyrinen)

Mimo bardzo ciężkich warunków pogodowych, szwedzcy organizatorzy z Örnsköldsvik nie poddają się i zamierzają odjechać dzisiejsze inauguracyjne zmagania ligi szwedzkiej.

Niedzielna rywalizacja w ramach drugiej rundy ligi szwedzkiej w ice speedwayu w Böllnäs została już odwołana z wyprzedzeniem. Wszystko przez wysokie temperatury, nie pozwalające utrzymać lodowej tafli. Wyjątkowe zdeterminowanie wykazują jednak działacze w Örnsköldsvik, którzy pomimo tego zamierzają odjechać dziś zawody inaugurujące sezon ice racingu w ich kraju. 

Na miejscu czekają zawodnicy, którzy mają wystartować w eliminacji do lodowego Grand Prix właśnie na tym torze (druga eliminacja w Finlandii została już odwołana). Wśród nich są m.in. Czesi, którym udało się uzyskać porozumienie z zespołem SMK Gävle i w dzisiejszych zmaganiach wystartują w ich barwach. Pomagać im będzie też indywidualny mistrz Niemiec - Markus Jell.

Tak prezentował się owal dzisiejszych zmagań w piątkowe popołudnie (fot. Speedway AZ)

W pozostałych zespołach również wystartują obcokrajowcy, którzy widnieją na liście startowej eliminacji IMŚ. Szeregi drużyny ze Strömsund reprezentować będzie Franz Mayerbuchler oraz Franz Zorn - ikona austriackiego ice speedwaya. Bockarna Böllnäs także będzie miała w swoim składzie zawodników spoza Szwecji. Będą nimi Luca Bauer - syn Gunthera, legendarnego niemieckiego specjalisty od lodowej odmiany speedwaya oraz Norweg Jo Satre. 

Faworytami zawodów wydają się być gospodarze z miejscowej ÖMK Rundbany. W swoich szeregach mają czołowych zawodników szwedzkiego żużla lodowego, takich jak Stefana i Niclasa Svenssona, Ove Ledströma i Martina Haarahiltunena. 

Ciekawostką jest fakt, że trzy z czterech ekip prowadzone będą przez kobiety. Anna Wästerved będzie menadżerem SMK Gävle. Eleonor Dyvinger Gjersvold pokieruje drużyną Strömsund, natomiast Gun Marie Svensson stanie za sterami Bockarny Böllnäs. 

Awizowane składy:
ÖMK Rundbana Örnsköldsvik:
1. Niclas Svensson
2. Ove Ledström
3. Stefan Svensson
4. Martin Haarahiltunen
5. Jimmy Hornell

SMK Gävle:
1. Lukáš Hutla
2. Markus Jell
3. Jiří Wildt
4. Albin Lindblom
5. Andreas Lindblom

Strömsund MC:
1. Frank Zorn
2. Franz Mayerbuchler
3. Jocke Soderstrom
4. Hans-Olof Olsen

Bockarna Böllnäs:
1. Mikko Jetsonen
2. Pierre Hallen
3. Atte Suolammi
4. Luca Bauer
5. Jo Seatre

Źródło: inf. własna

Czy uda się przeprowadzić zawody na torze w Örnsköldsvik?


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8118 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl