Nowy nabytek Kolejarza Opole chwali jazdę po lodowej tafli

Tero Aarnio

Tero Aarnio (fot. Mirosław Zelek)

Już dziś wieczorem w niemieckim Pfaffenhofen wystartuje druga runda cyklu Drift on Ice 2019/2020. Jednym z uczestników, a zarazem faworytów turnieju jest Fin Tero Aarnio.

To będzie już druga runda zmagań w serii niemieckich gal lodowych. W pierwszej z nich, rozegranej jeszcze pod koniec 2019 roku, Tero Aarnio zajął trzeci stopień podium. Teraz, przed rywalizacją w Pfaffenhofen, Fin zamierza pokonać lidera rywalizacji – Ronnego Weisa. – Jest on na pewno faworytem każdej z rund, gdyż jest specjalistą od jazdy po lodowej nawierzchni. Jednak każdego da się pokonać. Tym razem rzucę mu wyzwanie – mówił nowy nabytek Kolejarza Opole dla serwisu donaukurier.de

Uczestnictwa w galach lodowych, żużlowe kluby coraz bardziej zabraniają swoim zawodnikom. Tero Aarnio jednak nadal może występować w tego rodzaju zawodach i sam mówi, że przynosi to bardzo dobre korzyści w jazdy na klasycznym speedwayu. – To są dwa różne sporty. Na lodowisku owal jest bardzo krótki i trzeba jechać bardzo precyzyjnie. Na prawdziwym żużlu natomiast bardziej agresywnie i znacznie mocniej przyspieszać. Jednak wszystko się dobrze uzupełnia. To, że uczestniczę w galach lodowych, czyni mnie lepszym zawodnikiem na klasycznym żużlu – mówił Tero Aarnio.

Przypomnijmy, że gala lodowa w Pfaffenhofen odbędzie się już dziś o godzinie 18:00. Obsadę tego turnieju można znaleźć TUTAJ.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7512 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl