Oficjalnie: FIM podjął decyzję odnośnie eliminacji IMŚ! Grono zawodników pokrzywdzonych

Kolce motocykla do ice speedwaya

Kolce motocykla do ice speedwaya (fot. Michał Krupa)

W związku z odwołaniem jednej z dwóch eliminacji do cyklu Grand Prix 2020, FIM musiał podjąć kroki, mające na celu znalezienie najlepszego rozwiązania na wyłonienie uczestników.

Ostatnio na łamach naszego portalu informowaliśmy niejednokrotnie o odwołaniu eliminacji lodowych IMŚ w fińskim Kauhajoki. Sytuacja nie byłaby problemem, gdyby było możliwe znalezienie lokalizacji zastępczej. Jednak ze względu na wszechobecny brak mrozów, FIM nie ma do dyspozycji miejsca, gdzie możliwe byłoby przeprowadzenie zawodów. Czasu na namysł nie było wiele, gdyż już 1 lutego rusza cykl Grand Prix i trzeba z wyprzedzeniem wyłonić uczestników tych zmagań.

Ostatecznie międzynarodowa federacja motocyklowa zdecydowała się na krok, który wydawał się najbardziej prawdopodobny w tej sytuacji. Ustalono, że odbędzie się tylko jedna eliminacja, czyli ta zaplanowana w szwedzkim Örnsköldsvik. W związku z tą decyzją potrzebne były zmiany w zasadach awansu do FIM Ice Speedway Gladiators World Championship.

Na liście startowej Grand Prix 2020 znalazło się więc w związku z powyższym najlepszych siedmiu rajderów z sezonu 2019. Są nimi: Daniił Iwanow, Dmitrij Kołtakow, Dinar Walejew, Dmitrij Chomicewicz, Johann Weber, Stefan Svensson oraz Niclas Svensson. Z rundy kwalifikacyjnej w Örnsköldsvik awansuje natomiast sześciu najlepszych zawodników. Dwa stałe miejsca wyznaczy FIM, jako "dzikie karty" oraz jedna będzie przechodnia - na dany turniej - dla organizatora.

Co za tym wszystkim idzie, FIM musiał podjąć decyzję, kogo wyznaczyć do startu w jedynej eliminacji. Spora grupa zawodników została więc pokrzywdzona. Część wyznaczonych wcześniej do startu w Szwecji zostało usuniętych, i znaczna część tych, którzy o awans walczyć mieli w Finlandii. Wśród tych rajderów znalazła się m.in dwójka Czechów - Jan Klauz i Martin Behal, Niemiec Stefan Pletschacher, czy też holenderscy bracia Bart i Niek Schaap.

Nowa lista startowa eliminacji IMŚ w Örnsköldsvik:
1. Jussi Nyronen (Finlandia)
2. Philip Lageder (Austria)
3. Franky Zorn (Austria)
4. Jiří Wildt (Czechy)
5. Jasper Iwema (Holandia)
6. Ove Ledström (Szwecja)
7. Paweł Niekrasow (Kazachstan)
8. Franz Mayerbüchler (Niemcy)
9. Christer Biskop (Finlandia)
10. Władimir Czebłokow (Kazachstan)
11. Harald Simon (Austria)
12. Luca Bauer (Niemcy, licencja włoska)
13. Markus Jell (Niemcy)
14. Martin Haarahiltunen (Szwecja)
15. Lukáš Hutla (Czechy)
16. Igor Kononow (Rosja)
17. Pierre Hallen (Szwecja)
18. Jimmy Hornell Lidfalk (Szwecja)

Źródło: inf. własna

Czy FIM prawidłowo rozwiązał problem z wyłonieniem uczestników IMŚ?


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.805 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl