Maksym Drabik złamał przepisy antydopingowe?! Sparta wydała oświadczenie!

PGE Ekstraliga

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2020, 10:10 komentarzy 2
Maksym Drabik

Maksym Drabik (fot. Patryk Kowalski)

W czwartkowy wieczór środowisko żużlowe zaszokowała opublikowana przez „Przegląd Sportowy” informacja o tym, że przeciw Maksymowi Drabikowi prowadzone jest postępowanie antydopingowe. Ten fakt potwierdzony został przez polski klub zawodnika – WTS Spartę Wrocław!

Jednocześnie klub rzuca nowe światło na sprawę. Oświadczenie Sparty potwierdza, że sprawa Drabika nie dotyczy substancji dopingujących, a jedynie nawadniających organizm po przebytej chorobie. Teraz dowiadujemy się, że żużlowiec zdecydował się na to po konsultacji z klubowym lekarzem.

Pełna treść oświadczenia WTS Sparty Wrocław: 

WTS Sparta Wrocław oświadcza, że jest świadoma postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez POLADA wobec Maksyma Drabika. Podkreślamy jednak, że w organizmie zawodnika nie wykryto żadnych niedozwolonych substancji. POLADA nie zawiesiła zawodnika, poprosiła jedynie o dodatkowe wyjaśnienia, w związku z oświadczeniem zawodnika złożonym podczas kontroli antydopingowej o przyjęciu na kilka dni przed zawodami substancji nawadniających organizm. Działanie to zostało zaordynowane przez klubowego lekarza i było podyktowane stanem zdrowia żużlowca.

Deklarujemy pełną współpracę z POLADA w celu jak najszybszego zakończenia  postępowania.

Klub nie będzie odnosił się do medialnych spekulacji ani komentował sprawy do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego.

Źródło: wts.pl 


2Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  • zsmarti. do ARTUR FZG 2 4 miesiące temu

    Szkoda że tak się stało ale cóż,sam sobie zawinił i będzie musiał za to ponieść konsekwencjeSiemanko dokładnie ale puki co trzeba czekać Kara musi być ;)

  • ARTUR FZG 1 4 miesiące temu

    Szkoda że tak się stało ale cóż,sam sobie zawinił i będzie musiał za to ponieść konsekwencje

Artykuł załadowany: 0.7417 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl