Max Fricke: Zrobię wszystko, by był to udany rok w cyklu Grand Prix

Max Fricke

Max Fricke (fot. Patryk Kowalski)

W sobotę zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Australii. Max Fricke powtórzył wyczyn sprzed roku i obronił tytuł. Podium uzupełnili Jack Holder i Rohan Tungate.

Fricke przystępował do ostatniej rundy mistrzostw w Gillman z 11-punktową przewagą nad drugim wówczas Chrisem Holderem. Swój triumf w tegorocznym cyklu zapewnił sobie w 14. gonitwie dnia, kiedy to przyjechał na drugiej pozycji, za młodszym z braci Holderów. – Nie chciałem popełniać błędów. Wiedziałem, że mam przewagę i mogę zwyciężyć. 

W końcowym rozrachunku, Fricke zapisał przy swoim nazwisku 71 „oczek”. Zawodnik Betard Sparty Wrocław zwyciężał dwa z czterech odjechanych turniejów, na torach w Underze i Mildurze. W Albury był trzeci, natomiast w ostatniej rundzie w Gillman zajął drugie miejsce. – Miłe jest to, że moje nazwisko będzie widniało na trofeum wraz z innymi świetnymi zawodnikami. Jechałem konsekwentnie, zbierałem punkty i udało to osiągnąć.

Na podium znaleźli się także Jack Holder (62 pkt.) oraz Rohan Tungate (59 pkt.). Start w eliminacjach do cyklu zapewnił sobie także czwarty, Chris Holder (57 pkt.).

W sezonie 2020, 23-latek będzie stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. Jak mówi sam zawodnik, jest przygotowany do ewentualnych startów w kwalifikacjach do cyklu. Przypomnijmy, że od tego sezonu pierwsza szóstka zawodników z klasyfikacji generalnej cyklu, zapewni sobie start w sezonie 2021. W poprzednich latach było to ośmiu zawodników. – Prawdopodobnie pojadę w eliminacjach, ale wiele zależy od mojej jazdy w Grand Prix. Zobaczymy jak mi pójdzie. Dobry wynik może zapewnić pozostanie w cyklu. Pojadę w kwalifikacjach i dołożę wszelkich starań, by był to udany rok w cyklu Grand Prix.

źródło: speedwaygp.com / inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.786 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl