REKLAMAeWinner Banner

Amerykanie wyłonili zwycięzcę i już prezentują terminarze na 2020

Gino Manzares

Gino Manzares (fot. Jarosław Pabijan)

Dwa amerykańskie ośrodki żużlowe podzieliły się informacją o kalendarzu rozgrywek, jaki obowiązywać będzie na ich torach w sezonie 2020.

Wczoraj na łamach naszego portalu informowaliśmy Państwa o wynikach Finału Amerykańskiego, wyłaniającego uczestników eliminacji do Speedway Grand Prix. Przedstawiciele klubu, który był gospodarzem tej imprezy - Perris, oraz włodarze innego kalifornijskiego klubu - Auburn podzieliły się terminarzami zawodów na sezon 2020. 

Sezon na obiekcie zwanym Fast Fridays Motorcycle Speedway ruszy 8 maja. Zawodów będzie jak zwykle bardzo dużo. Towarzyskie ściganie wraz z imprezami towarzyszącymi będzie odbywać się praktycznie co tydzień - od inauguracji 8 maja do 14 sierpnia z wyjątkiem 10 lipca. Turnieje będą gościły obiekt w piątki, jak mówi nazwa Fast Friday. Wyjątkiem będzie 4 lipca - wówczas wypadnie sobota. Oprócz tego w Auburn kibice obejrzą cztery większe imprezy:
10 lipca - Młodzieżowe mistrzostwa USA 250cc i 150cc
5 września - Mistrzostwa USA sidecarów
19 sierpnia - Indywidualne mistrzostwa USA (finał)
10 października - USA vs Reszta Świata

W Perris sezon ruszy zaś 1 lutego. Mniejsze imprezy zagoszczą tam oprócz tego 29 lutego, 28 marca, 18 kwietnia, 19 września i 17 października. Podobnie jak było w 2019, Perris Raceway będzie gospodarzem finału IM USA do lat 21 oraz Finału Amerykańskiego:
14 listopada - Indywidualne Mistrzostwa USA do lat 21
12 grudnia - Finał Amerykański


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9941 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl