Piotr Świderski: Na tę chwilę mamy skompletowany zespół. Hancock? Nie wiadomo, czy pojedzie (wywiad)

Piotr Świderski

Piotr Świderski (fot. Roman Biliński)

Z początkiem listopada nowym szkoleniowcem PGG ROW-u Rybnik został Piotr Świderski. Zastąpił on na tym stanowisku Piotra Żyto. Kwestie kadrowe oraz ewentualne starty braci Curzytków w drużynie „Rekinów”, poruszył w rozmowie z obecnym trenerem nasz korespondent.

W barwach rybnickiej drużyny, w najbliższym sezonie pojadą: Troy Batchelor, Robert Lambert, Andrzej Lebiediew, Siergiej Łogaczow, Jye Etheridge, Greg Hancock, Václav Milík, Mateusz Szczepaniak, Michał Szczepaniak (kontrakt warszawski) oraz Kacper Woryna. Natomiast wśród młodzieżowców znalazło się sześciu zawodników: Mateusz Tudzież, Przemysław Giera, Błażej Wypior, Kacper Duda, Kacper Kłosok i Dominik Tyman.

Adrian Niemczak (speedwaynews.pl): - Ma pan do swojej dyspozycji dziesięciu zawodników o statusie seniora. Wiadomo, że Robert Lambert to opcja pod numer ósmy, więc zostaje dziewiątka. Będzie pan chciał w sparingach wykrystalizować piątkę, aby była ona pewna miejsca w składzie czy będzie jednak walka, która czasem odbija się negatywnie na formie?
Piotr Świderski (trener PGG ROW Rybnik): - Na dzień dzisiejszy mamy jednego seniora więcej do składu i nie widzimy w tym problemu. Co prawda jest dziesięciu zawodników, ale Greg Hancock i Michał Szczepaniak mają kontrakty „warszawskie” i nie wiadomo, czy w ogóle pojadą, a Lebiediew został wypożyczony do startów, więc wedle tego mamy jednego seniora więcej.

- Co z braćmi Curzytkami? Czy rybnicki klub prowadził rozmowy na temat ewentualnych startów w swoich barwach z Michałem i Bartoszem?
- To jest pytanie bardziej do prezesa, niż do mnie. Ja jestem od trenowania, a nie od rozmów transferowych. Przyznam, że przez moment były prowadzone rozmowy, ale później temat się wyciszył. Myślę, że sami rodzice długo nie wiedzieli, który kierunek będzie dla synów najlepszy.

- Prawdą jest, że „celujecie” w kogoś z duetu Jarosław Hampel – Brady Kurtz?
- Nie celujemy, nie jesteśmy snajperami. Mamy na dzień dzisiejszy swoją pełną kadrę, a nawet jej nadkomplet. Na tę chwilę nie podejmujemy takiego tematu.

- Patrząc na Wasz skład, Hampel byłby całkiem niezłym wzmocnieniem. Mielibyście wtedy w zespole trzech krajowych seniorów…
- Myślę, że to nie jest odpowiedni moment na takie rozważania. Dla mnie osobiście zawsze Polak jest wyżej. Naszych topowych zawodników nie ma zbyt wielu, a myślę, że Jarek Hampel jak najbardziej się zalicza do takowych. Ale jak zaznaczam, to jest moje zdanie i  na dzień dzisiejszy nie ma takich rozważań. Trudno mówić, kto byłby lepszy dla nas. Na tę chwilę mamy skompletowany zespół.

- Michał Szczepaniak ma szansę włączyć się do walki o skład czy wasza umowa jest tylko „warszawska”?
- Michał Szczepaniak ma umowę „warszawską”. Myślę, że Michał nie widzi siebie w Ekstralidze. Podpisał kontrakt z myślą o przedłużeniu szans na szukanie sobie klubu gdzie indziej, a nie z myślą o startach w Rybniku. Z tego co ja wiem, bo zaznaczę, że to prezes podpisywał kontrakty, to nie jest kontrakt „na zasadach walki o skład”. Nie chciałbym tutaj nikogo urazić, ani czegoś nie dopowiedzieć, ale z moich informacji wynika, że tak jest.

- Dziękuję za rozmowę.
- Również dziękuję, pozdrawiam wszystkich kibiców.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8019 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl