Zagraniczny kontrakt Jakuba Jamroga

Jakub Jamróg w barwach AK 3ton Slaný

Jakub Jamróg w barwach AK 3ton Slaný (fot. Wojta Zavřel)

W grudniowym wywiadzie dla naszego serwisu Jakub Jamróg przyznawał, że będzie ścigał się w tym sezonie w czeskiej Extralidze. Kontrakt oficjalnie parafowany został jednak dopiero przed kilkoma dniami.

Tarnowianin postanowił, że będzie siódmy sezon z rzędu zdobywał punkty dla zespołu AK 3ton Slaný. Jakub Jamróg z tą drużyną sięgnął po sześć medali - srebrny (2019) oraz pięć brązowych (2018, 2017, 2016, 2015, 2014). - Bardzo lubię jeździć w Czechach, jest tam świetny klimat. Szkoda tych rozgrywek, bo kiedyś wyglądało to tak jak w Polsce. Ale niestety, małe zainteresowanie kibiców, brak sponsorów, powiem nawet brzydko i kolokwialnie, że w Polsce nieraz więcej kibiców na trening przychodzi, niż w Czechach na zawody ligowe. Muszą to jakoś ratować. Przykro się na to patrzy, bo ten kraj można uznać za kolebkę żużla – Jawa, Stuha, do tej pory cały świat jeździ na czeskich ramach, na oponach Mitasa. Ja w dalszym ciągu będę uczestniczył w tych rozgrywkach - mówił żużlowiec w rozmowie z naszym korespondentem.

W tym roku rozegrane zostaną cztery rundy fazy zasadniczej oraz piąta - finałowa. Zmagania rozpoczną się 14 maja w Libercu, a następnie gościć będą jeszcze w Pradze (26 maja), Slanach (18 czerwca) oraz Pardubicach (25 czerwca). Finał zaplanowany został na pierwszą połowę września.

Przypomnijmy, że z walki o medale wycofał się słowacki zespół Speedway Club Žarnovica. Od następnego roku traktowani będą oni jako obcokrajowcy i nie doszli do porozumienia w kontekście wystawienia ligowej drużyny.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7596 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl