Rezerwowy Włókniarza o Grand Prix Challenge chciałby powalczyć w Szkocji

Luke Becker

Luke Becker (fot. Mateusz Biskup)

Drugie miejsce w Finale Amerykańskim sprawia, że Luke Becker powalczy w najbliższym sezonie o awans do cyklu FIM Speedway Grand Prix. Młody zawodni chce wykorzystać szansę i sprawić niespodziankę.

Przed rokiem amerykański finał padł łupem Luke Beckera, który poza złotym medalem otrzymał również nominację do udziału w eliminacjach do cyklu Speedway Grand Prix. We francuskim Lamothe-Landerron nie poszło mu jednak dobrze, bowiem pięć punktów dało mu dopiero dziesiąte miejsce. W tym roku eliminacje rozegrane zostaną na torach właśnie w Lamothe-Landerron, a także w Abensbergu, Terenzano i Glasgow. Zawodnik, który związał się w listopadzie kontraktem warszawskim z Eltrox Włókniarzem Częstochowa liczy, że otrzyma powołanie do startu na ostatnim z wymienionych torów. - Myślę, że tor w Glasgow będzie mi odpowiadał. Nie byłem tam jeszcze, lecz nie mogę się już tego doczekać - mówi cytowany przez serwis speedwaygp.com.

Becker ściga się już trzeci sezon w Europie i przyznaje, że bycie żużlowcem to świetne życiowe doświadczenie. - Kocham to. Jest zupełnie inaczej niż w domu. Powiedzieć, że jestem żużlowcem na pełen etat to świetne. Podróżowanie i ściganie się uczy Cię sporo mentalnie. Jesteś daleko od domu, rodziny i to jest różnica. Jednak to kocham i w tym roku już nie mogę się tego doczekać. - dodaje zawodnik.

Drugim zawodnikiem, który dostanie swoją szansę jest zwycięzca niedawnych zawodów w Perris - Billy Janniro. Ten jednak rozważa rezygnację z występu w Europie, a to oznaczałoby, że swoją szansę dostanie Broc Nicol. Są również dobre wieści dla Gino Manzaresa, który zajmując czwarte miejsce z dwunastoma punktami zapewnił sobie wizę do Anglii na rok 2020.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8032 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl