Śląsk wróci na swój tor? Krzysztof Bas: Jest obiecane...

2. Liga

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 stycznia 2020, 10:11 komentarzy 1
Krzysztof Bas

Krzysztof Bas (fot. Mirosław Zelek)

Cały czas trwa saga związana z dalszą modernizacją stadionu żużlowego w Świętochłowicach. Wszystko wskazuje na to, że na razie miejscowe środowisko nie ma co liczyć na zmiany, ale...

Już od jakiegoś czasu mówi się, że włodarze MS Śląska Świętochłowice we współpracy z Urzędem Miasta chcą wypracować kompromis, który pozwoli miejscowej sekcji żużlowej wrócić na swój domowy obiekt. Gospodarze chcieliby, aby stadion im. Pawła Waloszka został doprowadzony do minimalnego stanu używalności i nie ma tutaj mowy o organizacji imprez czy wydarzeń sportowych, ale po prostu, aby znów można było na nim odbywać treningi, co znacznie ułatwi pracę. - Cały czas się ciągną te problemy stadionowe, choć jest obiecane, że ta banda w tym roku ma stanąć. Wszyscy w to wierzymy, że piłkarze i żużlowcy będą mogli u siebie trenować - mówił Krzysztof Bas w jednym z ostatnich odcinków Sportowego Przeglądu Tygodnia w Telewizji ŚTM.

W sezonie 2020 świętochłowicka młodzież będzie trenowała regularnie na torze w Opolu, gdzie Bas będzie pracował również z tamtejszą młodzieżą - Opolski klub zaprosił mnie do współpracy z menedżerem zespołu - Markiem Mrozem, aby zająć się tamtejszą młodzieżą. To też okazja dla Śląska. Praca dla Kolejarza i współpraca z tamtejsza młodzieżą dała mi wejście na opolski stadion ze szkółką świętochłowicką, a to sprawia, że problemy mamy na dzień dzisiejszy pokonany, ponieważ będziemy mogli tam pracować z adeptami.

Świętochłowiczanie, choć nie mają drużyny ligowej to mogą pochwalić się czterema wychowankami, którzy ścigają się na żużlowych torach. I mimo przeciwności losu nadal zamierzają szkolić, co niektóre kluby mogłyby wziąć za wzór do naśladowania. - Fajnie byłoby, gdyby któryś adept ze Śląska zdobył certyfikat żużlowy. Jest to możliwe, bo w połączeniu z opolską szkółką zapewnia to regularne treningi.


1Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  • ARTUR FZG 1 miesiąc temu

    Oby wszystko się udało i życzę powodzenia

Artykuł załadowany: 0.8349 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl