Duńczycy organizują Galę Lodową. Przyjedzie zawodnik Polonii Bydgoszcz

Brayden McGuinness

Brayden McGuinness (fot. Łukasz Wilk)

4 kwietnia w Frederikshavn (północna Jutlandia) odbędzie się duńska edycja Gali Lodowej. Gospodarze przygotowują ciekawy program, którego głównym punktem będzie oczywiście rywalizacja na motocyklach o pojemności 500cc.

W ostatnich latach przywykliśmy, że Gale Lodowe rozgrywane są głównie w Niemczech oraz sporadycznie w Czechach, bowiem Polacy wycofują się z tego inicjatyw, choć oczywiście w tym roku odbędą się dwa tego typu wydarzenia - w Opolu (25 stycznia) oraz w Częstochowie (1 lutego). W Danii jednak lodowe harce są z pewnością dość niespotykane, a to sprawia, że i dosyć interesujące.

Gospodarze zapowiadają rywalizację zawodników zasiadających motocykli o pojemności 50cc, 250cc, 500cc oraz Quadów. W klasie 250cc ujrzymy m.in. Rasmusa Pedersena, który był jednym z niedawnych bohaterów naszego autorskiego cyklu Młodzi i gniewni, a także bratanka Nickiego Pedersena - Bastiana.

W turnieju głównym wystartować mają przedstawiciele czterech krajów: Danii, Norwegii, Holandii oraz Australii. Organizatorzy przekazali, że kibice ujrzą w akcji: Kevina Pedersena, Jacoba Bukhave, Tobiasa Thomsena, Sune Juistera (wszyscy Dania), Olava Rune Fossmo (Norwegia), a także nowego zawodnika Polonii Bydgoszcz - Braydena McGuinnesa. Tutaj jako ciekawostkę możemy dodać, że Fossmo ścigał się w minionym sezonie na polskim torze. Wziął udział w meczu Polska - Norwegia żużlowców-amatorów w Grudziądzu. Nasi korespondenci mieli okazję podziwiać Fossmo w akcji także w jego ojczyźnie, gdy gościli tam podczas zawodów 1 Divisjon.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8631 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl