Australia inspiracją dla Niemców? To mogłoby uatrakcyjnić zawody

Max Dilger

Max Dilger (fot. Roman Biliński)

Niemcy, podobnie jak wiele innych krajów, indywidualnego mistrza wyłaniają jednodniowym turniejem. Nasi zachodni sąsiedzi zainspirowali się jednak formatem czempionatu Australii. Czy taka formuła zagości też u Niemców?

Mistrzostwa Australii składały się z pięciu rund. Rywalizacja o tytuł najlepszego jeźdźca na antypodach rozłożona była na kilka dni. To nietypowy dla innych krajów schemat rywalizacji, jednak nie da się ukryć - atrakcyjny. O końcowym triumfie decyduje suma punktów klasyfikacji generalnej po wszystkich turniejach.

Wydaje się, że Niemcy zainteresowali się taką formą wyłaniania mistrza. Być może w przyszłości poczynią starania, by taki sposób obowiązywał też w ich kraju. Nie byłoby to jednak coś specjalnie nowego dla nich, gdyż podobne zasady obowiązywały ostatni raz w 2004 roku. Wtedy to walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Niemiec trwała więcej niż jeden dzień. Ba, trwała przez cały rok. 

Niemieccy zawodnicy również uważają, że warto się zastanowić nad powrotem do rywalizacji kilkodniowej. - Takie rozwiązanie byłoby korzystne. Wyeliminuje to wtedy decydowanie formy dnia o tytule. Ten, kto pokaże się z najlepszej strony podczas kilku turniejów, zasłuży na złoto - mówił Max Dilger dla serwisu speedweek.com.

Problemem w Niemczech byłoby zorganizowanie mistrzostw w tak szybkim odstępie czasowym, jak w Australii, gdyż większość uczestników ma zobowiązania w ligach zagranicznych, które jeżdżą w tygodniu. Optymalnym scenariuszem będzie rozłożenie czempionatu na wiosnę, lato i jesień. 

- Oprócz tego, że walka o tytuł powinna odbywać się w kilku turniejach, potrzebna też jest dobra reklama, która zwiększy prestiż rozgrywek. Może pomógłby jakiś sponsor na całą serię - dodał Dilger.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.737 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl