REKLAMAeWinner Banner

1. LŻ u nowego nadawcy. Znamy mecze transmitowane w pierwszych kolejkach!

Norbert Kościuch

Norbert Kościuch (fot. Kevin Sarlat)

W ostatnim czasie w mediach mówiło się, że kandydatów na nabywcę praw do transmisji meczów 1. Ligi Żużlowej jest dwóch. Dziś już wiemy wszystko. Ten sam nadawca pokaże mecze zarówno PGE Ekstraligi, jak i jej zaplecza.

Przez ostatnie trzy sezony (2017–2019) mecze 1. Ligi Żużlowej transmitowane były przez Polsat Sport, który w minionym roku pokazywał także m.in. Mistrzostwa Polski Par Klubowych, Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski, a także Indywidualny Puchar 1. Ligi Żużlowej. Swoje prawa posiadała także stacja Eleven Sports. Teraz to się zmieni, bowiem zaplecze PGE Ekstraligi, tak samo jak i najwyższa klasa rozgrywkowa, będzie pokazywane przez nSport+. Taką informację we wtorkowy poranek podała Platforma Canal+. Prawa pozyskała ona na lata 2020–2024.

Inauguracyjna kolejka 1. Ligi Żużlowej zaplanowana została na pierwszy weekend kwietnia. Wówczas Orzeł Łódź podejmie na własnym torze Lokomotiv Daugavpils, Zdunek Wybrzeże Gdańsk spotka się na obiekcie im Zbigniewa Podleckiego z Unią Tarnów. Do beniaminka z Bydgoszczy uda się wicemistrz zaplecza – ostrowska Ostrovia, a hitem zapowiadane jest spotkanie w Gnieźnie, gdzie przyjedzie eWinner Apator z Indywidualnym Mistrzem Świata z 2012 rok Chrisem Holderem na czele. To właśnie te dwa ostatnie mecze zostaną pokazane na żywo w nSport+. Spodziewać się można, że kamery do Bydgoszczy pojadą w sobotę (4 kwietnia), a nazajutrz do Gniezna.

Dwa tygodnie później kamery znów pokażą spotkania z udziałem Apatora oraz Ostrovii. Tym razem będą jednak to potyczki domowe – „Anioły” powalczą z nowym-starym klubem swojego ubiegłorocznego reprezentanta, Norberta Kościucha, czyli Orłem Łódź. Podopieczni Mariusza Staszewskiego będą mierzyć się o ligowe punkty z zespołem naszego medialnego podopiecznego, Krystiana Pieszczka, Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.

Mecze 1. i 2. kolejki 1.LŻ, które pokaże nSport+:
1 kolejka (4/5 kwietnia):
Polonia Bydgoszcz – Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów
Car Gwarant Start Gniezno – eWinner Apator Toruń

2. kolejka (18/19 kwietnia):
eWinner Apator Toruń – Orzeł Łódź
Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

źródło: inf. własna

Czy Canal+ dokonał słusznego wyboru meczów transmitowanych w 1. kolejce?


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0489 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl