Tomasz Gollob wybrany Bydgoszczaninem Stulecia

Tomasz Gollob

Tomasz Gollob (fot. Łukasz Wilk)

W styczniu 1920 roku wiele miast zostało przyłączonych do powstającej II Rzeczypospolitej, co oznacza, że teraz obchodzą one setną rocznicę tego wydarzenia. W Bydgoszczy z tej okazji wybrano 25 najważniejszych mieszkańców miasta z tego okresu. Wśród wyróżnionych jest Tomasz Gollob.

Zasady plebiscytu na Bydgoszczanina Stulecia były proste. Mieszkańcy miasta zgłaszali kandydatów, a ostateczną decyzję podejmowała stworzona w tym celu kapituła. Tytuł Bydgoszczanina Stulecia przypadł łącznie 25 osobom – po pięć za każde kolejne dwudziestolecie.

W gronie wyróżnionych za lata 2000–2019 znalazł się Tomasz Gollob. O ile większość występów dla Polonii i najwyższe średnie biegowe w lidze „Chudy” notował w latach dziewięćdziesiątych, o tyle największy sukces w karierze – tytuł Indywidualnego Mistrza Świata – zdobył już w XXI wieku, w sezonie 2010.

Wśród Bydgoszczan Stulecia, którzy mają związki z żużlem, wymienić należy także Zbigniewa Bońka – prezesa PZPN, który mocno wspiera odbudowę Polonii – oraz Marka Harata – cenionego neurochirurga, który między innymi zajmuje się właśnie Tomaszem Gollobem od czasu jego wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie.

Źródło: polonia.bydgoszcz.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7074 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl