Kluby pierwszoligowe zarobią na nowej umowie telewizyjnej

Marcin Majewski i Piotr Świderski

Marcin Majewski i Piotr Świderski (fot. Dominik Okręglicki)

Nowy nadawca 1. Ligi Żużlowej oznacza także nowe warunki, na których podpisana została umowa. Na tym skorzystają kluby, które ścigają się w tej klasie rozgrywkowej. Łącznie do podziału będzie około pół miliona złotych więcej.

Stacja nSport+, która przejęła prawa do pokazywania 1. Ligi Żużlowej, za podpisanie umowy musiała zapłacić. Do tego dojdą środki, które przekaże czekający jeszcze na oficjalne ogłoszenie nowy sponsor tytularny rozgrywek. Zostaną one podzielone pomiędzy osiem uczestniczących w rozgrywkach klubów – częściowo jako stała kwota, częściowo na podstawie liczby transmisji, które nSport+ przeprowadzi z danych ośrodków.

Jak ustalił portal sport.trojmiasto.pl, w sezonie 2020 pula ta wyniesie łącznie 1,8 miliona złotych. Średnio do budżetu każdego zespołu wpadnie więc dodatkowe 225 tysięcy złotych. Dla porównania, w 2019 roku było to 1,3 mln.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce nSport+ zaprezentuje mecze Car Gwarant Startu Gniezno z eWinner Apatorem Toruń (w sobotę) oraz Polonii Bydgoszcz z Arged Malesa TŻ Ostrovią (w niedzielę).


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7307 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl