W Bydgoszczy wybiorą Drużynę 100-lecia

Tomasz Gollob

Tomasz Gollob (fot. Łukasz Wilk)

W Grudziądzu jakiś czas temu wybrano drużynę dekady. W Bydgoszczy zdecydowano się pójść o krok dalej i wybrać drużynę stulecia, a wszystko to związane jest z okazałą rocznicą miejscowego żużla.

Inicjatorem powstania klubu był powstaniec wielkopolski, poznański działacz sportowy Edmund Szyc, który wcześniej założył m.in. Wartę Poznań i Polonię Leszno. Klub powołano 14 maja 1920 roku w celu krzewienia polskości w mieście i regionie poprzez sport. Dlatego na nazwę klubu wybrano Polonię (po łacinie Polska), a barwy klubowe biało-czerwone. 3 sierpnia 1924 roku uroczyście otwarto stadion Polonii w obecności ówczesnego prezydenta Stefana Wojciechowskiego i wojewody wielkopolskiego Adolfa Bnińskiego. Stadion Miejski od 1935 roku nosi imię Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Pierwsze zawody żużlowe w Bydgoszczy rozegrano w 1930 roku. Stąd w 2020 roku świętować będziemy jednocześnie 100. rocznicę powstania Polonii oraz 90-lecie sportu żużlowego. Sekcja żużlowa przy BKS Polonia powstała 22 maja 1946 roku. Bydgoszcz jest miastem, w którym sport żużlowy funkcjonuje nieprzerwanie (z oczywistą przerwą na czas II wojny światowej) najdłużej w Polsce!

Zabawa, którą proponuje Polonia jest prosta. Każdy ma do dyspozycji wszystkich zawodników Polonii Bydgoszcz na przestrzeni 100 lat. Należy swój najlepszy, najciekawszy, wymarzony skład meczowy i wpisać 7 zawodników, by zostać menedżerem drużyny 100-lecia! Raz w miesiącu (na koniec lutego, marca, kwietnia i maja) wśród typujących wylosowane zostaną 3 zestawy upominków Polonii Bydgoszcz. W czerwcu ogłoszona zostanie Drużyna 100-lecia!

Swój skład 100-lecia bydgoskiego żużla wytypować można TUTAJ.

źródło: polonia.bydgoszcz.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9659 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl