Maciej Janowski: Musiałaby być to gra dopracowana, która wciągnie ludzi

Maciej Janowski w jednej z gier komputerowych

Maciej Janowski w jednej z gier komputerowych (fot. youtube.com)

Maciej Janowski jest jednym z wielkich pasjonatów gier wideo. Obserwując jego media społecznościowe można czasem zaobserwować jego wewnętrzne pojedynki z kolegami z toru m.in. w Fifę.

Drużynowy Wicemistrz Polski w rozmowie z serwisem esporter.pl nie ukrywa, że preferuje grę na konsoli, a telefonu czy tabletu do grania nie użytkuje. Najczęściej w wirtualnym świecie spotyka się z braćmi - Piotrem i Przemysławem Pawlickimi, a także z klubowym kolegą z 2019 roku - Václavem Milíkiem. Żużlowcy nie ukrywają, że jeśli sięgają po pada od konsoli to najczęściej zamieniają się w piłkarzy i rozgrywają wewnętrzne pojedynki w Fifie. Janowski przyznaje, że najlepszym graczem spośród przedstawicieli czarnego sportu z którym przyszło mu się zmierzyć to Kacper Gomólski.

Mamy początek 2020 roku, a co za tym idzie kilka zapowiedzianych premier gier. Niestety, ale próżno wśród nowych pozycji szukać gry żużlowej i fani czarnego sportu znów muszą obejść się smakiem, bowiem tak naprawdę obecnie mają do wyboru dwie pozycje - nieaktualizowaną od lat wersję Menedżera Żużlowego braci Mańskich lub też dostępną w różnych wersjach grę Speedway Challenge, gdzie wcielić się możemy zarówno w zawodnika indywidualnego, ale i również np. w jeżdżącego menedżera. Wielu z sentymentem wspomina takie gry jak Demonic Speedway czy FIM Speedway Grand Prix. Janowski nie ukrywa, że tych tytułów brakuje. - Tak, zdecydowanie, zawsze jest miejsce na nowe tytuły. Nie znam się na tym na tyle, ale wiem, że musiałaby być to gra dopracowana, super zrobiona, która wciągnie ludzi.

Na pytanie czy pojawienie się dużego tytułu żużlowego wśród gier podniosłoby popularność całej dyscypliny zawodnik odpowiada, że: - Na pewno zbliżyłoby do żużla i obeznało z całym wizerunkiem tego sportu osoby, które nigdy się tym sportem nie interesowały i nie były na żużlu, a uwielbiają grać.

Czy uważa, gra żużlowa mogłaby zostać tytułem esportowym? - Dlaczego nie? Wydaje mi się, że tu raczej rozchodzi się o wykonanie gry i jej poziom bardziej niż tematykę.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7102 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl