Obowiązkowe kontrole techniczne i nowe przepisy dla... klubowych maskotek

maskotka Falubazu

maskotka Falubazu (fot. Patryk Kowalski)

Od sezonu 2020 w PGE Ekstralidze odbywały będą się obowiązkowe kontrole techniczne. Do tej pory przeprowadzano je tylko w rundzie finałowej rozgrywek najlepszej żużlowej ligi świata.

Zgodnie z Regulaminem Zawodów Motocyklowych, zawodnik lub jego mechanik przedstawia do kontroli czysty motocykl z pustym zbiornikiem paliwa oraz kombinezon i kaski. Motocykl jest ważony, a wynik zapisywany w karcie kontroli technicznej. Obowiązkowej kontroli poddawane są gaźnik i tłumik. Skontrolowane gaźniki i tłumiki motocykli znakowane są nalepką lub farbą. Kontroli mogą być poddane również inne części motocykla.

Kontrola techniczna przed zawodami PGE Ekstraligi odbywać będzie się na 210 minut przed ich rozpoczęciem (drużyna gospodarzy, czas trwania – 60 minut) i na 150 minut przed zawodami (drużyna gości, czas trwania – 60 minut). Podczas kontroli, na terenie, gdzie się odbywa, może przebywać zawodnik, którego kontrola dotyczy oraz do dwóch mechaników przez niego upoważnionych i kierownik drużyny.

Ponadto w Regulaminie Organizacyjnym Drużynowych Mistrzostw Polski na sezon 2020 pojawiły się nowe zapisy dotyczące klubowych maskotek. Ich zachowanie powinno być adekwatne do wysokiej rangi rozgrywek, a w szczególności zachęcać kibiców do kulturalnego dopingowania drużyn uczestniczących w meczu.

Dopuszcza się przebywanie maskotki klubowej na płycie podczas prezentacji z zastrzeżeniem, że nie wpłynie na prawidłowy przebieg prezentacji i realizacji transmisji TV. Podczas trwania meczu maskotki klubowe przebywać muszą w okolicy startu, skąd podczas przerw technicznych wchodzą na pas bezpieczeństwa lub tor przeprowadzając aktywacje dla publiczności. Ewentualny wyjazd maskotek w przerwie technicznej na dowolnym typie pojazdu następuje z parku technicznego.

źródło: speedwayekstraliga.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7515 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl