REKLAMAeWinner Banner

Od półtora roku nie mają ligi. Jest chętny do przejęcia klubu

Rye House Stadium

Rye House Stadium (fot. Rafał Wlosek)

Jest szansa na powrót ligowego żużla do Rye House. Obiekt, na którym do sezonu 2018 ścigały się „Rakiety”, ma nowego właściciela. Znalazł się także inwestor chętny do przejęcia samego klubu.

Przypomnijmy – w lipcu 2018 roku z powodu rosnących zaległości finansowych drużyna Rye House Rockets wycofała się z rozgrywek SGB Premiership. Do końca sezonu na Rye House Stadium występowała drużyna Lakeside Hammers, która straciła własny stadion. Później warkot żużlowych motocykli ustał.

Teraz obiekt w Rye House ma nowego zarządcę, który jest zainteresowany przywróceniem ośrodka na żużlową mapę Wielkiej Brytanii. Trwają także negocjacje dotyczące przejęcia samego klubu. Zaangażował się w to Kevin Jolly, dotychczas związany z Mildenhall Fen Tigers.

Optymistycznie nastawiona jest również brytyjska federacja. – BSPA chce się upewnić, że nowi działacze w stu procentach zaangażują się w powrót żużla na Hoddesdon. Poprosiliśmy pana Jolly'ego o dostarczenie dodatkowych dokumentów i nadal czekamy na odpowiedź. To standardowa procedura dla wszystkich klubów, które chcą dołączyć do rozgrywek ligowych. Niemniej życzymy ośrodkowi w Rye House jak najlepiej i wierzymy w pozytywne zakończenie sprawy – czytamy w oświadczeniu centrali.

Źródło: speedwaygb.co


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9291 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl