REKLAMAeWinner Banner

Nowe przepisy dotyczące sparingów oraz żółtych i czerwonych kartek

Piotr Pawlicki

Piotr Pawlicki (fot. Wojta Zavřel)

Od sezonu 2020 w Regulaminie Zawodów Motocyklowych obowiązują wytyczne, dotyczące sparingów oraz żółtych i czerwonych kartek. Zgodnie z nowymi zapisami zawodnik, który w czasie sezonu otrzyma cztery żółte lub dwie czerwone kartki, otrzymuje karę jednego meczu.

Zakaz ten obejmuje najbliższe zawody co do daty kalendarzowej, m.in.:
– mecz ligowy (dla zawodników obcokrajowców oraz zawodników klubów zagranicznych, biorących udział w rozgrywkach ligowych),
– finał indywidualnych zawodów o mistrzostwo Polski lub nagrodę PZM/SE, do których zawodnik krajowy jest zakwalifikowany (jeżeli data tych zawodów jest wcześniejsza od daty najbliższego meczu ligowego),
– mecz ligowy (dla zawodników krajowych, którzy do momentu wystąpienia warunków kary meczu byli w danym sezonie co najmniej jeden raz w zgłoszonym składzie swojej drużyny na mecz ligowy oraz nie zaistniały warunki z punktu powyżej),
– zawody DMPJ, półfinały/eliminacje: MIMP, Srebrny Kask, Brązowy Kask (dla zawodników młodzieżowych, jeśli nie zaistniały warunki określone w dwóch powyższych punktach).

W sezonie 2020 obowiązywać zaczną również przepisy dotyczące zawodów sparingowych, które w minionym roku były zalecane. Zgodnie z RZMot, udział w nich biorą dwie drużyny (obowiązuje 15-biegowa tabela) po 6 – 7 zawodników, z możliwością dodatkowych zawodników rezerwowych w każdej z drużyn. Z numerami 6 i 7 oraz 14 i 15 mogą być zgłoszeni zawodnicy bez względu na wiek i narodowość (w biegach I-XIII mogą zastąpić innego zawodnika w ramach rezerwy zwykłej).

W zawodach uczestniczą zawodnicy potwierdzeni do klubu na dany sezon. W przypadku zawodników z innych klubów, niż startujących w zawodach treningowych, zawodnicy mogą wystąpić za zgodą klubu, do którego zawodnik jest potwierdzony. W przypadku, gdy zawodnik obcokrajowiec nie posiada potwierdzenia do klubu w Polsce, musi posiadać zgodę swojej federacji na start w zawodach treningowych. W biegach nominowanych (XIV i XV) wystąpić mogą zawodnicy, bez względu na liczbę zdobytych punktów w fazie zasadniczej. Dopuszczalny jest start tego samego zawodnika w obydwu biegach nominowanych. Do tych wyścigów nominację zgłaszają trenerzy.

źródło: speedwayekstraliga.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.3891 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl