REKLAMAeWinner Banner

RzTŻ bardzo poważnie potraktował obowiązki związane z organizacją tak prestiżowej imprezy, jak Złoty Kask

Maciej Polny

Maciej Polny (fot. Mateusz Biskup)

Na rzeszowskim owalu wywalczonego w październiku Złotego Kasku będzie bronił reprezentant truly.work Stali Gorzów - Krzysztof Kasprzak. Promotorzy zapowiadają, że nie będzie tym razem problemów z rozegraniem zawodów.

O zeszłorocznym finale Złotego Kasku można byłoby już śmiało napisać książkę. Początkowo impreza miała odbyć się w Pile, lecz koniec końców udało się ją rozegrać dopiero 11 października na torze w Gdańsku. Triumfował Krzysztof Kasprzak, który tym samym powtórzył sukces swojego ojca - Zenona, który sięgał po to trofeum w 1987 roku.

W tym roku turniej odbędzie się (o ile pogoda pozwoli) - 13 kwietnia w Rzeszowie, a finałową rywalizację poprzedzą trzy turnieje eliminacyjne: w Opolu, Rawiczu i... Rzeszowie. Te w kalendarzu sportu żużlowego widnieją z datą 2 kwietnia. - Przed finałem będą dwie imprezy, które można potraktować, jako test przed tak ważnym wydarzeniem, jak finał Złotego Kasku – mówi Maciej Polny. – Na pewno pojawię się w Rzeszowie i jeśli tylko gospodarzom będzie potrzeba jakakolwiek pomoc, to zdecydowanie mogą na nas liczyć. Ja już widzę, że RzTŻ bardzo poważnie potraktował obowiązki związane z organizacją tak prestiżowej imprezy, jak Złoty Kask.

Finał Złotego Kasku jest o tyle ważny dla uczestników, że jest on krajową eliminacją do Speedway Euro Championship oraz Speedway Grand Prix. - Licencję toru mamy, a mogę dodać, że niedawno dosypaliśmy nawierzchni, więc z pewnością nic nie będzie wystawało (rok temu w Pile zawodnicy nie chcieli jechać, bo wystawał krawężnik – dop. red.). Zresztą Janusz Stachyra, osoba odpowiedzialna w klubie za przygotowanie nawierzchni, to specjalista wysokiej klasy. Na pewno wszystko będzie zrobione perfekcyjnie – kwituje Lis.

W kwietniu szykuje nam się zatem maraton speedwaya w Rzeszowie, bowiem między eliminacjami Złotego Kasku (2 kwietnia), a finałem (13 kwietnia) odbędzie się jeszcze mecz ligowy miejscowej drużyny RzTŻ z OK Bedmet Kolejarzem Opole (4/5 kwietnia) oraz półfinał Brązowego Kasku (9 kwietnia). A wcześniej w drugiej połowie marca będą zapewne jeszcze sparingi.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.699 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl