REKLAMAeWinner Banner

Optymizm trenera Niemców przed Speedway of Nations

Martin Smolinski

Martin Smolinski (fot. Niklas Breu)

Reprezentacja Niemiec chce awansować do finału Speedway of Nations. Trener tejże ekipy z optymizmem patrzy na start swojego zespołu i finałowej potyczce na National Speedway Stadium w Manchesterze.

REKLAMAPark Maszyn

Rywalizacja w Speedway of Nations rozpocznie się 25 kwietnia w niemieckim Landshut. Rywalami gospodarzy będą m.in. Polacy, Duńczycy, Czesi, a także Francuzi, Włosi i Słoweńcy. Do finału awansują trzy najlepsze zespoły, a na papierze wydaje się, że podopieczni Herberta Rudolpha mają olbrzymie szanse na to, by wywalczyć przepustkę do finału w Manchesterze (8-9 maja). - To zdecydowanie będzie trudny turniej, najtrudniejsza runda eliminacyjna jaką mieliśmy w ciągu ostatnich lat - mówi otwarcie trener niemieckiej reprezentacji.

W składzie na Speedway of Nations znaleźć się będzie musiała trójka zawodników z czego jeden z nich musi mieć status młodzieżowca. - Wielu zawodników, którzy odnosili sukcesy w kategorii juniorów ze względu na wiek ściga się już w seniorach. Jedna widzę, co nadchodzi i jestem pewien, że możemy wypełnić tę lukę - dodaje Rudolph na łamach niemieckiego speedweek.de.

W minionym sezonie niemiecka ekipa w eliminacjach SoN zajęła trzecie miejsce przegrywając tylko ze Szwedami oraz Polakami. W finale dwadzieścia punktów w obu turniejach dało im szóste miejsce.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2128 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl