„Martwy” ośrodek żużlowy powraca do życia i wystawia zespół do rozgrywek

Hans Andersen

Hans Andersen (fot. Patryk Kowalski)

W nadchodzącym sezonie do rywalizacji powróci drużyna, która ostatni raz na ligowych torach ścigała się w 2016 roku. Jak na razie „domowe” występy będą odbywać jednak nie na swoim owalu.

„Czarnym” momentem tego klubu był początek roku 2017, kiedy to włodarze musieli poinformować o konieczności wycofania się z rozgrywek ligowych. Mowa o ośrodku w duńskim Munkebo, które jeszcze w sezonie 2015 świętowało zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Danii. Rok później „Skorpiony” zajęły przedostatnie miejsce w tabeli Metal Speedway League. Przed startem rozgrywek sezonu 2017 na wierzch wyszły problemy dotyczące porozumienia klubu z gminą. 

Konflikt dotyczył hałasu, jaki dostarczają żużlowe motocykle, co przeszkadzało władzom gminy. Szefostwo Munkebo zobligowane było do rezygnacji z organizowania zawodów i w związku z tym wycofali się z ligi. Od tej pory żużla w tej mieścinie kibice nie oglądają. Przypomnijmy, że w ostatnim roku funkcjonowania tej drużyny, reprezentowali ją tacy zawodnicy, jak Anders Thomsen, Hans Andersen, Kenneth Bjerre, czy Robert Miśkowiak.

Rok 2020 będzie pewnym przełomem dla Munkebo. Włodarze klubu doszli do porozumienia z innym duńskim ośrodkiem – Holstebro. W nadchodzącym sezonie wystawiona zostanie drużyna do rozgrywek pierwszej oraz drugiej Dywizji duńskiej. Domowe spotkania zespół Munkebo będzie przeprowadzał na torze w Holstebro. Współpraca między tymi klubami ma potrwać dłużej i podyktowane jest to wizją wspólnego rozwoju. W tym czasie ma dojść do porozumienia pomiędzy gminą, a klubem i niewykluczone, że speedway powróci do Munkebo w przeciągu najbliższych dwóch lat.

Skład Munkebo:
1. Dywizja:
Dominik Möser (Niemcy)
Steven Mauer (Niemcy)
Marius Nielsen
Michael Thyme
Glenn Moi (Norwegia)
Henrik Lorentsen

2. Dywizja:
Nicklas Clausen
Carsten Hansen
Mikkel Olesen
Thomas Sørensen

Źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8307 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl