REKLAMAeWinner Banner

Maksymilian Bogdanowicz nie kończy kariery. Został „Lwem”

Maksymilian Bogdanowicz

Maksymilian Bogdanowicz (fot. Łukasz Wilk)

Z dużym poślizgiem względem większości zawodników, ale przechodzący w wiek seniora Maksymilian Bogdanowicz znalazł klub na sezon 2020. Żużlowiec będzie bronić barw szwedzkiego Lejonen Gislaved.

Przypomnijmy – Maksymilian Bogdanowicz to Polak, ale większość dzieciństwa spędził w Szwecji i tam rozpoczynał swoją przygodę z żużlem. Wychowanek Gnistorny Malmö po pewnym czasie postanowił spróbować swoich sił w pierwszej ojczyźnie. Najbardziej udany był dla niego sezon 2018 w barwach Car Gwarant Startu Gniezno.

Kolejny rok Bogdanowicz spędził w ekstraligowym Get Well Toruń, ale te rozgrywki zakończyły się katastrofą. W całym sezonie zawodnik zdobył tylko 8 punktów, zostając najgorszym sklasyfikowanym żużlowcem PGE Ekstraligi, a wraz z Igorem Kopciem-Sobczyńskim i Filipem Nizgorskim – najsłabszą formacją juniorską rozgrywek.

Co gorsza, dla Bogdanowicza był to ostatni rok w roli młodzieżowca. Zabrakło więc czasu na ewentualną rehabilitację. Świeżo upieczonym seniorem, który ma za sobą tak kiepskie rozgrywki, nie zainteresował się też żaden klub.

Aż do teraz. Szwedzki Lejonen Gislaved poinformował, że do jego kadry dołączy właśnie Maksymilian Bogdanowicz. Żużlowiec, który 4 marca skończy 22 lata, ścigać się będzie z licencją wydaną przez SVEMO. – Z początkową średnią na poziomie 0,500 Maks nie zabiera miejsca w drużynie, ale wierzymy, że przy jego potencjale będzie to jeden z najsilniejszych zawodników z taką średnią w lidze – informują włodarze drużyny. 

Bogdanowicz barwy klubu z Gislaved przywdziewał już wcześniej, w sezonie 2016. Teraz jego kolegami klubowymi będą między innymi: Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Kacper Woryna czy Robert Lambert. – „Lwy” pojadą na wszystkich frontach, a sezon jest długi, dlatego warto, żebyśmy mieli więcej szwedzkich zawodników w kadrze. Witamy ponownie, Maksymilian! – czytamy na stronie klubu.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.172 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl