REKLAMAeWinner Banner

Poznaliśmy szwedzkie nominacje do SEC i SGP

Mathias Thörnblom

Mathias Thörnblom (fot. Roman Biliński)

Selekcjoner reprezentacji Szwecji - Morgan Andersson w środę przekazał wiadomość dotyczącą kadry narodowej na sezon 2020, a dziś poznaliśmy nominowanych przez niego zawodników do walki w kwalifikacjach do Speedway Grand Prix oraz Speedway Euro Championship.

Szwedzi na brak miejsce w międzynarodowych eliminacjach narzekać nie mogą, ale Morgan Andersson i tak miał zapewne spory ból głowy, by desygnować optymalne zestawienia. Nie obyło się jednak bez niespodzianek, a na pewno za taką można uznać powołanie Mathiasa Thörnblom do startu w eliminacjach do Speedway Grand Prix na torze w Glasgow, gdzie uda się także Pontus Aspgren. Do Terenzano pojedzie walczyć o przepustkę Peter Ljung, zaś do Abensbergu - Antonio Lindbäck. Wśród zawodników rezerwowych, lub też zapasowych znaleźli się Kim Nilsson i Linus Sundström, którzy wydaje się, że mieliby większe szanse na sukces, niż zawodnik Wilków Krosno.

Thörnblom pojedzie także w eliminacjach mistrzostw Europy, bowiem Morgan Andersson nominował go do występu w ukraińskim Równe, gdzie uda się wraz z Linusem Sundströmem. W Debreczynie pojawi się Oliver Berntzon, zaś do Pilzna pojadą Pontus Aspgren i Victor Palovaara. Dla wszystkich trzech rund rezerwowym dla swoich rodaków został Ludvig Lindgren.

Niespodzianką może być brak gdziekolwiek nazwiska Jacoba Thorssella, który wciąż pozostaje największą nadzieją Szwedów, choć jego kariera w ostatnich latach mocno wyhamowała.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9707 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl