REKLAMAeWinner Banner

Nowy system punktacji w Speedway of Nations

Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik (fot. Niklas Breu)

Nie będzie remisów w Speedway of Nations! Potwierdzone zostały oficjalnie zmiany w systemie punktacji na rok 2020 i wiele wskazuje na to, że także i na lata kolejne.

Od nowego sezonu w Speedway of Nations będzie obowiązywał nowy system punktacji, który - o ile wszystkie czynniki na to pozwolą to zadebiutuje już 25 kwietnia w niemieckim Landshut, gdzie odbędzie się turniej eliminacyjny. Teraz zwycięzca biegu zainkasuje cztery punkty, dwaj kolejni na mecie otrzymają kolejno trzy i dwa oczka, a ostatniemu przypiszemy zero.

To oznacza, że teraz nie będziemy świadkami biegów remisowych, a w bezpośrednich konfrontacjach będą padać rezultaty 7:2, 6:3 lub 5:4. - Monster Energy Speedway of Nations to zawody w których jazda zespołowa jest niezbędna i aby to wynagrodzić zawodnikom, postanowiliśmy zmienić system punktacji. To sprawi, że faktycznie wygrywać będzie lepsza para - mówi Steven Gould, dyrektor BSI Speedway.

Drugi turniej eliminacyjny zaplanowany jest na 2 maja w Daugavpils, a finałowa batalia na weekend - 8 i 9 maja w Manchesterze. To na National Speedway Stadium poznamy najlepszą parę świata, a Rosjanie staną przed szansą zdobycia hat-tricka.- Z niecierpliwością czekamy na te fantastyczne wyścigi - dodaje krótko Goret.

Przypomnijmy, że w kadrach będzie musiało znaleźć się trzech zawodników, a jednym z nich będzie zawodnik młodzieżowy. Pewniakami wydają się być Bartosz Zmarzlik i Dominik Kubera.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
TAGIBSI
Artykuł załadowany: 1.5251 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl