REKLAMAeWinner Banner

SoN zostanie odwołany? Na to wygląda

Trofeum dla zwycięzcy Speedway of Nations

Trofeum dla zwycięzcy Speedway of Nations (fot. Jarosław Pabijan)

Na 25 kwietnia zaplanowany jest pierwszy półfinał Speedway of Nations. Turniej odbyć się ma w niemieckim Landshut. 

W związku ze światową pandemią, jaką wywołał koronawirus, wydaje się, że Speedway of Nations nie odbędzie się. A przynajmniej nie w terminie, na który był pierwotnie zaplanowany. Na 25 kwietnia w terminarzu wpisany jest pierwszy półfinał walki o to trofeum. Zawody mają się odbyć w Landshut, czyli w Bawarii. Drugi turniej wyłaniający finalistów zaplanowany jest w Daugavpils na 2 maja. A decydujące starcia na 8 i 9 maja w Manchesterze. 

W obliczu obecnej sytuacji bardzo wątpliwe wydaje się rozegranie Speedway of Nations w tychże terminach. Niemieckie kluby już teraz odwołują imprezy żużlowe wpisane w kalendarzu na cały kwiecień. Taki ruch zrobił chociażby Neustadt/Donau, miejscowość położona w tym samym regionie, co Landshut. Tam na 26 kwietnia, czyli dzień po półfinale SoN, wpisany w kalendarzu był międzynarodowy czwórmecz. Już teraz wiemy, że te zawody zostały odwołane. 

Logiczne, że takie same decyzje niedługo zapadną wobec zmagań w Landshut. Ponadto bezsensem byłaby organizacja SoN bez wcześniejszych treningów poszczególnych krajowych kadr. Zwłaszcza, że na tę chwilę nie wiadomo nawet, kiedy tak naprawdę ruszy jakkolwiek żużlowy sezon. Wszystko wskazuje na to, że tym samym nie uda się rozegrać finału na początku maja. Speedway of Nations zapewne zostanie więc przełożone na inną część sezonu.

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2347 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl