REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

Koronawirus: żużlowy raport międzynarodowy

Jack Holder - Västervik Speedway

Jack Holder - Västervik Speedway (fot. Łukasz Wilk)

Nie tylko w Polsce rozgrywki ligowe zostały przełożone na późniejszy termin. Również w Szwecji, Francji, Anglii i Czechach. Władze PGE Ekstraligi skontaktowały się z innymi federacjami, aby sprawdzić, jak wygląda u nich sytuacja i jakie są oficjalne decyzje.

Przypomnijmy, że w świetle wydarzeń dotyczących rozprzestrzeniania się COVID-19 Zarząd Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. w porozumieniu z Radą Nadzorczą, Polskim Związkiem Motorowym oraz wszystkimi klubami, zdecydował o odwołaniu dwóch pierwszych rund PGE Ekstraligi w sezonie 2020.

Wiemy, że w Szwecji wszystko wygląda podobnie jak u nas – relacjonuje Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej. – Odwołano wszystkie imprezy powyżej 500 uczestników, niewiele osób podróżuje, a w kontekście żużla, nie podjęto jeszcze decyzji, ponieważ sezon rusza tam zdecydowanie później niż w Polsce. Wiem, że toczą się już jednak rozmowy o alternatywnych terminach. W Niemczech, gdzie o tej porze roku zwykle toczą się już zawody towarzyskie, wiele landów wprowadziło restrykcje aż do 19 kwietnia i nie można organizować tam imprez masowych, a czasami obostrzenia są nawet w odniesieniu do zgromadzeń powyżej 100 osób. Nie ma oczywiście mowy o żużlu. Podobnie jest we Francji, gdzie wszystkie imprezy zostały odwołane i nie ma określonych dat, gdy zostaną wznowione. We wtorek ma pojawić się stanowisko BSPA dotyczące Wielkiej Brytanii, ale nie widzą tam innego wyjścia jak zawieszenie całych rozgrywek. W Czechach wszyscy czekają, nie ma zgody na treningi żużlowe, ani na prywatne lub publiczne zgromadzenia dla więcej niż 30 osób, a nawet 10 osób, jeśli znajdują się blisko siebie. Nikt nie zakłada tam, żeby sytuacja żużla miała się zmienić w ciągu najbliższych 30 dni – zakończył Stępniewski.

Sezon w PGE Ekstralidze, o ile pozwoli sytuacja, ma rozpocząć się 17 kwietnia od 3. rundy rozgrywkowej, a dwie pierwsze zostały przełożone na terminy rezerwowe.

źródło: speedwayekstraliga.pl

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8406 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl