Młodzi i gniewni (102): Mateusz Łopuski

Mateusz Łopuski

Mateusz Łopuski (fot. Patryk Kowalski)

Przeciągająca się przerwa międzysezonowa to idealny czas, by przyjrzeć się młodym i perspektywicznym zawodnikom, którzy lada moment mogą zająć miejsce w światowej czołówce. „Młodzi i gniewni” to autorski projekt redakcji speedwaynews.pl. W sto drugim odcinku przedstawimy Mateusza Łopuskiego.

Żużlowa przygoda Mateusza zaczęła się po niespodziewanej wizycie z mamą w kwiaciarni, gdy miał 5 lat. Tam zobaczył mały motorek crossowy, który był akurat wystawiony na sprzedaż i od razu zapragnął go mieć. Po powrocie powiedział o nim swojemu tacie, który postanowił spełnić jego małe marzenie. Tata Mateusza wrócił z motorkiem do domu, a młody chłopak nie tracił czasu i rozpoczął treningi.

Mateusz jest adeptem gdańskiej szkółki żużlowej, w której stara się jak najlepiej rozwijać. Pomimo przeszkód w postaci małej chęci do pomocy ze strony zespołu, nie poddaje się i działa na własną rękę. Prosi o porady również innych zawodników, którzy nie stawiają oporu i starają się wspomóc cenną radą. Kwestia finansowa również nie wygląda za kolorowo. Mateusz wraz ze swoim tatą muszą liczyć się z ogromnymi kosztami, aby przygotować sprzęt gotowy do ścigania.

Zawodnik żyje nadzieją, że sezon 2020 dojdzie do skutku, aby do swoich obecnych osiągnięć dopisać kolejne. Dotychczas Mateusz może szczycić się mistrzostwem Polski 50cc, wicemistrzostwem Polski 125cc, udziałem w finale mistrzostw Europy w Toruniu i wiele innych.

--> SPEEDWAYNEWS EXTRA. ZOBACZ NOWY PROJEKT SPEEDWAYNEWS.PL!

Idolem młodego chłopaka jest nikt inny, jak legendarny Tomasz Gollob. Były żużlowiec imponował Mateuszowi poprzez swoją idealną sylwetkę na motocyklu oraz nienagannym panowaniem nad maszyną. Wychodzenie spod taśmy, umiejętność zaczynania biegu jako ostatni, a kończeniu jako pierwszy, wywierało na gdańskim adepcie ogromne wrażenie. Z pewnością jego wielkim marzeniem jest pójście w ślady swojego wielkiego idola.

Nie należy zapominać o szkolnych obowiązkach. Mateusz radzi sobie w szkole bardzo dobrze i potrafi pogodzić sport z nauką. W wolnym czasie w pełni poświęca się żużlowi, ale znajdzie również chwilę, aby pograć na pianinie, czy jak każdy chłopak, usiąść przed komputerem i zagrać w dobrą grę.

W kolejnym odcinku zaprezentujemy Państwu australijski talent nabyty przez Polonię Bydgoszcz. O kogo chodzi? Odpowiedź już w piątek, punktualnie o godzinie 20:00!

Od redakcji: Cykl „Młodzi i gniewni” jest publikowany w stałych terminach – we wtorki oraz piątki. Dodatkowe odcinki będziemy prezentować na naszym portalu w dni świąteczne.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9195 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl