Rusza kolejny etap prac na Skałce. Umowa podpisana

Stadion im. Pawła Waloszka (Świętochłowice)

Stadion im. Pawła Waloszka (Świętochłowice) (fot. Konrad Cinkowski)

W czasie nadmiaru negatywnych informacji związanych z epidemią zakażeń SARS-CoV-2 szukamy pozytywów. Jeden z nich napływa ze Świętochłowic. Tamtejsza Skałka, choć do pełnego odremontowania jeszcze daleko, powoli poprawia swój stan.

Umowa na kompleksowy remont stadionu żużlowo-piłkarskiego w Świętochłowicach podpisana została jesienią 2018 roku, jednak tuż po wyborach samorządowych prace zostały wstrzymane. Nowe władze miasta uznały, że budżet nie wytrzyma obciążenia, którym byłaby całkowita przebudowa Skałki naraz. Zdecydowano się na prowadzenie stopniowych, drobniejszych prac.

Na rok 2020 zaplanowano trzy etapy. Pierwszy z nich został już wykonany – to odwodnienie toru, co sprawi, że na owalu nie będą utrzymywać się kałuże. To element niezbędny do przyszłego przeprowadzania w Świętochłowicach treningów żużlowych, a przy okazji ułatwienie dla piłkarzy, którzy muszą przechodzić na wewnętrzną murawę.

--> SPEEDWAYNEWS EXTRA. ZOBACZ NOWY PROJEKT SPEEDWAYNEWS.PL!

Drugim etapem będzie wzmocnienie skarpy dookoła toru. Chodzi o zabezpieczenie jej przed osuwaniem się i zasianie trawy. W piątek została podpisana umowa w tej sprawie pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Świętochłowicach a wykonawcą, Miejskim Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych. Prace mają zakończyć się w ciągu 10 tygodni od podpisania umowy.

W 2020 roku zaplanowane są także prace związane z termomodernizacją budynku na stadionie.

Źródło: fb/begerdaniel


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.7598 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl