REKLAMAeWinner Banner

Oficjalnie: Żużel na lodzie w Polsce odbędzie się w środku lata?

Michał Knapp

Michał Knapp (fot. Siergiej Afanasjew)

Dość zaskakujące informacje docierają z oficjalnej strony FIM Europe. Mistrzostwa Starego Kontynentu w ice speedwayu, które mają się odbyć w Tomaszowie Mazowieckim zostały przełożone na... środek lata.

Pierwotnie turniej w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim miał odbyć się 21 marca. Jednak z oczywistych względów, zawody zostały odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Po ogłoszeniu tej decyzji, Piotr Szymański, przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe wydał taki komunikat: - Wspólnie natomiast uznaliśmy, że przeprowadzenie turnieju bez udziału publiczności nie ma sensu. Trzeba poczekać na rozwój sytuacji i bardziej sprzyjające okoliczności. I wtedy ogłosić nowy termin dla tej imprezy.

I tak oto w dniu dzisiejszym poznaliśmy oficjalny komunikat, na kiedy przełożone zostały zmagania o tytuł najlepszego lodowego jeźdźca w Europie. Te mają odbyć się 8 sierpnia 2020 roku, czyli w sam środek lata. To zdecydowanie nowość w historii ice speedwaya. Ze względu na to, że Arena Lodowa jest obiektem zamkniętym, posiadającym sztuczne mrożenie, przeprowadzenie zawodów jest oczywiście możliwe. 

Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to w pewnym sensie propozycja nowego terminu, gdyż ostateczna decyzja, czy zawody dojdą do skutku w tymże dniu, jest uzależniona od sytuacji epidemicznej na świecie. Do zorganizowania turnieju niezbędne jest otwarcie granic z racji międzynarodowego charakteru imprezy, a także zgoda rządu na przeprowadzanie imprez masowych. Wszystko więc wyjaśni się z upływem czasu, gdy będzie klarować się sytuacja związana z epidemią koronawirusa SARS Co-V-2.

Kibice spodziewali się, że impreza odbędzie się raczej pod koniec roku, gdy będzie już po zakończeniu sezonu klasycznego żużla. Jednak wpływ na taką, a nie inną decyzję może mieć fakt, że wtedy trwa już sezon łyżwiarski, a organizacja zawodów ice speedwayowych zablokowałaby to na jakiś czas oraz spowodowałaby, że potrzebne byłyby prace związane z przywróceniem stanu lodowej tafli optymalnego dla łyżwiarzy.

Lista startowa (8.08.2020):
1. Martin Haarahiltunen (Szwecja)
2. Luca Bauer (Włochy)
3. Konstantin Kolenkin (Rosja)
4. Lukas Hutla (Czechy)
5. Michał Knapp (Polska)
6. Max Niedermaier (Niemcy)
7. Harald Simon (Austria)
8. Dmitrij Solannikow (Rosja)
9. Jasper Iwema (Holandia)
10. Stefan Pletschacher (Niemcy)
11. Jan Klatovsky (Czechy)
12. Niclas Svensson (Szwecja)
13. Bart Schaap (Holandia) 
14. Philip Lageder (Austria)
15. Josef Kreuzberger (Austria)
16. Aki Ala-Riihimaki (Finlandia)
17. Stefan Svensson (Szwecja)
18. Marc Geyer (Niemcy)

Źródło: inf. własna / FIM Europe


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9953 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl