Oficjalnie: Jest decyzja w sprawie Speedway of Nations!

Trofeum dla zwycięzcy Speedway of Nations

Trofeum dla zwycięzcy Speedway of Nations (fot. Jarosław Pabijan)

Drużynowego mistrza świata poznamy w innym, późniejszym terminie. We wtorek FIM i promotor zawodów, BSI Speedway, zadecydowali o przełożeniu wszystkich zawodów rozgrywanych w ramach Speedway of Nations!

Decyzja o przesunięciu imprezy w całości zapadła, rzecz jasna, z powodu grasującej w całej Europie epidemii zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zaplanowane już na wiosnę trzy imprezy składające się na Speedway of Nations od początku były bardzo mocno zagrożone. Teraz przełożono je już oficjalnie.

Na cykl składają się: dwie rundy eliminacyjne rozgrywane w niemieckim Landshut (pierwotnie 25 kwietnia) i łotewskim Daugavpils (pierwotnie 2 maja), a także dwudniowy finał na torze w brytyjskim Belle Vue (8–9 maja). Nowych terminów na razie nie ustalono. Wszystkie zainteresowane strony zajmą się tym tematem w najbliższym czasie.

– Wiemy, że fani mogą czuć się zawiedzeni informacją o przełożeniu, ale zdrowie i bezpieczeństwo mają dla nas najwyższy priorytet – powiedział Paul Bellamy z BSI, promotor zawodów. – Wierzymy, że kibice zrozumieją, że jazda w kwietniu i maju nie będzie możliwa. Dziękujemy fanom, zawodnikom i partnerom za zrozumienie w tym trudnym czasie.

Źródło: speedwaygp.com


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.841 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl