Szwedzi pracują nad rozwiązaniami, które pozwoliłyby na przeprowadzenie ligi

Antonio Lindbäck

Antonio Lindbäck (fot. Wojta Zavřel)

W związku z epidemią koronawirusa, Elitspeedway Sweden (ESS) - organizacja współpracująca z klubami najwyższej klasy rozgrywkowej w Szwecji - intensywnie pracuje nad znalezieniem rozwiązania na przeprowadzenie rozgrywek w sezonie 2020.

Pierwsza decyzja, jaka już zapadła, to przesunięcie daty startu rozgrywek. - Wszystkie kluby i federacja SVEMO zatwierdziły pomysł zmiany planowanego rozpoczęcia BAUHAUS-ligan (dawniej Elitserien - dop.red.) - mówił wiceprezes ESS i menadżer ds. mediów - Mikael Holmstrand dla portalu elitspeedway.com. - Oczywiste jest, ze nie możemy przeprowadzać zawodów bez udziału publiczności. W związku z tym odraczamy rozpoczęcie sezonu do 2 czerwca - dodał. 

Pierwsze cztery kolejki zostaną więc przesunięte w dalszą część kalendarza. - Aby zakończyć sezon w rozsądnym terminie, rozważamy usunięcie z terminarza ćwierćfinałowych zmagań. W przypadku rozszerzonych ograniczeń wydarzeń publicznych mamy do dyspozycji szereg różnych scenariuszy - kontynuuje Holmstrand.

Kolejnym problemem będzie dostępność zawodników. - Nie wiemy, jak to będzie wyglądać, gdy będzie już możliwość przemieszczania się po różnych krajach. Wtedy wszyscy będą musieli mieć rozplanowane wydarzenia, bo sezon będzie mocno zaciśnięty. Z tego powodu chcemy stworzyć większą elastyczność wokół dostępnych zawodników - tłumaczy rozmówca. - Jednym z naszych pomysłów jest zwiększenie możliwości na ruchy transferowe z trzech do aż siedmiu. Chcemy wprowadzić również możliwość zatrudnienia tzw. "gościa", jeśli któryś z zawodników będzie miał w tym samym dniu zobowiązanie w innym kraju - wyjaśnia Holmstrand.

- Dzięki tym zasadom kluby będą mieć duże pole manewru. Mamy nadzieję, że te zmiany zostaną zaakceptowane i uda się przeprowadzić sezon 2020. Teraz trzymamy kciuki, aby pandemia jak najszybciej odpuściła - podsumuje Mikael Holmstrand.

Źródło: elitspeedway.com

--> SPEEDWAYNEWS PODCAST. ZOBACZ NOWY PROJEKT SPEEDWAYNEWS.PL!


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8829 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl