REKLAMAeWinner Banner

Oświadczenie Sparty Wrocław ws. przebiegu postępowania Drabika

Maksym Drabik i Dariusz Śledź

Maksym Drabik i Dariusz Śledź (fot. Łukasz Wilk)

Na oficjalnej stronie wrocławskiej Sparty pojawiło się oświadczenie dotyczące przebiegu postępowania Maksyma Drabika, które ma na celu sprostowanie ostatnich informacji pojawiających się w mediach. Jego treść dotyczy rozpatrzenia odwołania Drabika 19 marca.

Według informacji na stronie wts.pl członkowie Komitetu ds. Wyłączeń Terapeutycznych (TUE) nie otrzymali ze strony POLADA całej dokumentacji dotyczącej sprawy, co spowodowało, że Panel Dyscyplinarny przy POLADA uznał odwołanie zawodnika wrocławian. Decyzja o odrzuceniu wniosku Drabika przez TUE została zatem anulowana, a Komitet ponownie będzie rozpatrywał tę sprawę. W komunikacie czytamy też, że Panel Dyscyplinarny nie przesłuchiwał Drabika oraz nie angażował w rozpatrywanie jego wniosku dodatkowych fachowców.

Pełna treść oświadczenia poniżej:

W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami dot. posiedzenia Panelu Dyscyplinarnego przy POLADA rozpatrującego w dniu 19.03.2020 r. odwołanie złożone przez Maksyma Drabika od wydanej w dniu 07.02.2020 r. negatywnej decyzji Komitetu ds. Wyłączeń Terapeutycznych (TUE) zmuszeni jesteśmy poinformować kibiców o jego rzeczywistym przebiegu.

Z uwagi na fakt nieprzekazania przez POLADA członkom Komitetu TUE wszystkich dokumentów w sprawie Maksyma Drabika (członkowie Komitetu TUE nie otrzymali 13-stronicowego pisma przewodniego do wniosku TUE ) Panel Dyscyplinarny II instancji przy POLADA postanowił uwzględnić odwołanie naszego zawodnika i uchylić decyzję Komitetu TUE oraz przekazać sprawę do ponownego rozpoznania przez Komitet TUE.

Panel Dyscyplinarny II instancji w trakcie postępowania nie przesłuchiwał Maksyma Drabika oraz nie wnioskował o powołanie dodatkowych ekspertów do rozpoznania sprawy.


źródło: wts.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8611 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl