REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Eltrox ruszył na pomoc szpitalowi. Gigantyczne wsparcie od sponsora Włókniarza!

Eltrox Włókniarz Częstochowa

Eltrox Włókniarz Częstochowa (fot. Patryk Kowalski)

Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie został wyposażony przez sponsora tytularnego Włókniarza Częstochowa – firmę Eltrox w nowoczesny system pomiaru temperatury ludzkiego ciała. Będzie kontrolował wszystkich pacjentów przybywających na SOR przy ulicy Mirowskiej. Specjalna termowizyjna kamera umożliwia szybki i dokładny pomiar temperatury ciała wielu osób jednocześnie.

Taką informację możemy przeczytać na oficjalnej strony klubu spod Jasnej Góry.

Urządzenie potrzebuje na to zaledwie jednej sekundy. W przypadku wykrycia odchyłów od normy (np. zbyt wysokiej temperatury) czujnik sygnalizuje ten fakt obsłudze. Sprzęt zwiększa   bezpieczeństwo personelu szpitala, ponieważ pomiary dokonują się w bezpiecznej odległości do trzech metrów, bez konieczności zbliżania się do potencjalnie chorej osoby.

Termowizyjna kamera od czwartku 9 kwietnia kontroluje wszystkich pacjentów, którzy pojawią się na oddziale ratunkowym szpitala na Zawodziu. Takie rozwiązanie umożliwia natychmiastową reakcję w przypadku pojawienia się osoby z podwyższoną temperaturą oraz zastosowanie odpowiednich procedur.

Nowoczesny system pomiarowy to kolejny sprzęt, jaki firma Eltrox przekazała częstochowskim służbom   medycznym   w   ramach   walki   z   epidemią   koronawirusa. Wcześniej oddział   zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. PCK został wyposażony w specjalny system wizualno-głosowy   do   komunikowania   się   z   pacjentami   przebywającymi   w   izolacji. Takie rozwiązanie   m.in.   pozwala   pielęgniarkom   na   ograniczenie   ilości   zużywanych   środków   ochrony osobistej.

Eltrox to częstochowska firma zajmująca się szeroko pojętą branżą monitoringu, automatyki i elektroniki oraz systemami alarmowymi. To absolutny lider w swojej branży, który od 2020 roku jest sponsorem tytularnym brązowego medalisty Drużynowych Mistrzostw Polski - Włókniarza Częstochowa.

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0872 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl