REKLAMAeWinner Banner

Kolejny żużlowiec na torach STS. Kajzer: To fajna inicjatywa

Marcel Kajzer

Marcel Kajzer (fot. Patryk Kowalski)

Kluby sportowe szukają różnych alternatyw na to, aby spotkać się towarzysko w wirtualnym świecie w ramach swoich, zawieszonych rozgrywek. W czwartek rozegrano kolejny mecz Wirtualnej Kolejki Żużlowej w Speedway Turbo Sliders.

Z inicjatywy administratorów i klubów żużlowych rozgrywane są mecze Wirtualnej Kolejki Żużlowej. Do akcji dołączyli również sportowcy, ponieważ na STS-owych torach ujrzeliśmy Dawida Kownackiego (piłkarza Fortuny Düsseldorf), Jakuba Jamroga (żużlowca Motoru Lublin), Kacpra Gomólskiego (Wybrzeże Gdańsk), Daniela Kaczmarka (Unia Tarnów) oraz Adriana Gałę (Start Gniezno).

W czwartkowy wieczór rozegrano kolejną konfrontację. Tym razem na wirtualnym obiekcie w Pile, „miejscowa Polonia” podjęła poznański PSŻ, w którego barwach wystartowali m.in. adept „Skorpionów” - Tomasz Franckowiak, redaktor naczelny telewizji klubowej PSŻ – Szymon Wiśniewski oraz jeden z krajowych podopiecznych Piotra Palucha – Marcel Kajzer. - Z powodu koronawirusa nie mamy sezonu ligowego, ani żadnych innych rozgrywek. Utworzyła się grupa grająca w STS-a, więc i ja zdecydowałem się ściągnąć tę grę. Mam ją tak naprawdę od dwóch dni (od wtorku – dop. red.) i grałem w nią ledwie na dwóch pauzach w pracy, gdzie pierwszego dnia tak naprawdę chciałem wyrzucić komputer przez okno – śmieje się „Dziki Kajzer#007” w rozmowie z naszym portalem.

Przy okazji spotkania w ramach akcji #zostańwdomu trwała zbiórka pieniędzy na posiłki dla lekarzy i pielęgniarek szpitala zakaźnego w Poznaniu. - Myślę, że to naprawdę super inicjatywa i możliwość fajnego spędzenia wieczoru w ten ciężki czas, gdy musimy zostać w domach – dodaje rawiczanin.

Speedway Turbo Sliders

30-latka na wirtualnym torze w Pile oglądaliśmy dwukrotnie. W obu gonitwach nie udało mu się zdobyć jednak żadnego punktu. - To było czyste szaleństwo, aby w tak krótkim czasie stanąć od razu do rywalizacji. Dziś (w czwartek – dop. red.) nie nadawałem się tak naprawdę do jazdy, miałem ciężki dzień. Spróbowałem jednak, ponieważ lubię tego typu akcje – komentuje.

--> SPEEDWAYNEWS EXTRA. ZOBACZ NOWY PROJEKT SPEEDWAYNEWS.PL!

Jednym z zawodników, który regularnie startował w przeszłości na STS-owych torach jest Kacper Gomólski, który w social mediach chwali się, że przynajmniej na razie powrócił do rywalizacji w internecie. Czy w przypadku Kajzera mówimy o jednorazowym występie, czy są plany wypełnić kalendarz wirtualnymi meczami? - Gdy wrócę do domu, to podłączam komputer i zaczynam treningi (śmiech). Nie było prosto, gdy debiutujesz, a wszystkie kable, przetwornice, słuchawki czy mikrofon do wywiadu walają ci się po ciężarówce. Na pewno jest to jednak fajna zabawa – kończy Marcel.

Z kronikarskiego obowiązku przekazujemy, że mecz pomiędzy przedstawicielami Polonii Piła a specHouse PSŻ Poznań zakończył się zwycięstwem tych pierwszych – 52:38 Liderem gospodarzy był MrKuba, który zdobył dziesięć „oczek”. Po przeciwnej stronie najskuteczniejszym graczem był user o nicku Irek – jedenaście punktów.

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0819 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl