REKLAMAeWinner Banner

To był bieg (18): Michelsen uciszył trybuny w Lublinie

Sezon 2018 dla drużyny Speed Car Motoru Lublin to chyba jeden z najszczęśliwszych momentów ostatnich lat. Stało to za sprawą awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej i odkryciu na miarę późniejszego utrzymania w PGE Ekstralidze. I to właśnie to odkrycie jest bohaterem dzisiejszego odcinka naszej serii „To był bieg”.

Mowa tu o Mikkelu Michelsenie, który był autorem fantastycznej pogoni za prowadzącymi podwójnie Samem Mastersem i Robertem Lambertem. Stało się to podczas dziesiątego biegu potyczki pomiędzy Speed Car Motorem Lublin a Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Mikkel był wtedy zawodnikiem drużyny przyjezdnej. Ironią losu tego spotkania było to, że ekipa Zdunek Wybrzeża pokonała wtedy gospodarzy na ich terenie 48:42, a Duńczyk walnie przyczynił się do przegranej swojej przyszłej drużyny, zdobywając 15 punktów w sześciu startach. 

Oczywiście pewnie jeszcze tego nie wiedział, ale po tym występie jego nazwisko pojawiło się w notesach włodarzy lubelskich, czego efektem jest to, że w następnym roku był już „Koziołkiem”. Sezon 2019 był jeszcze lepszy w jego wykonaniu. Nie dość, że zdobył tytuł mistrza Europy, to jeszcze został okrzyknięty odkryciem sezonu w PGE Ekstralidze, a jego lubelska drużyna dość pewnie i w emocjonujących okolicznościach utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zawodnik z kraju Hamleta szybko stał się ulubieńcem lubelskiej publiczności, a on sam zapowiada, że nie planuje w najbliższej przyszłości zmieniać barw klubowych, bo w Lublinie jest mu dobrze, a dodatkowym atutem jest fantastyczna publiczność.

Wyścig, który chcemy Wam przypomnieć, został oficjalnie okrzyknięty „Biegiem sezonu 2018”. I trudno nie przyznać racji kapitule w składzie Piotr Szymański, Marcin Kuźbicki oraz Wojciech Jankowski. Panowie zgodnie stwierdzili, że ten wyczyn zasługuje na to miano, co ogłoszono podczas gali z okazji pięciolecia Nice 1. Ligi Żużlowej w Nadarzynie koło Warszawy. Mi nie zostaje nic innego, jak zaprosić Was na blisko siedemdziesiąt sekund adrenaliny żużlowej.

Źródło: inf. własna

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.4406 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl