REKLAMAeWinner Banner

Piotr Protasiewicz: Decyzja o starcie ligi to światełko w tunelu

PGE Ekstraliga

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 kwietnia 2020, 10:39 komentarzy 1
Piotr Protasiewicz

Piotr Protasiewicz (fot. Patryk Kowalski)

Wczoraj, podczas rządowej konferencji związanej z odmrażaniem sportu, poinformowano o wznowieniu rozgrywek PGE Ekstraligi, które zaplanowano na 12 czerwca. Jak mówi kapitan zielonogórskiej drużyny, ta decyzja daje nadzieję.

Przypomnijmy, że pierwotnie rozgrywki miały ruszyć wraz z początkiem tego miesiąca (3 i 5 kwietnia). Z wiadomych względów, tak się jednak nie stało. - Były różne sygnały, ale wcześniej to się toczyło na zasadzie spekulacji. Teraz na spokojnie się przygotowujemy. Nie jestem czarodziejem, by przewidzieć, ile czasu potrzebuję na ostateczne przygotowanie formy - mówi Piotr Protasiewicz.

W marcu, Zielonogórzanie mieli  w planach odjechanie sześciu meczów sparingowych (trzy z Agred Malesa TŻ Ostrovią, dwa z Fogo Unią Leszno i jeden z Lejonen Gislaved). Jak zapewnia kapitan Falubazu Zielona Góra, czas jaki pozostał zawodnikom na przygotowanie do rozgrywek, powinien być wystarczający. - To zupełnie nowa sytuacja dla nas wszystkich. Warsztat jest gotowy, trochę pojeździliśmy w marcu, więc nie powinno być problemu. Choć nie mamy systemu takiego, jak wcześniej, że były sparingi już w lutym zaplanowane. Jeśli jednak nie uda się tego poukładać, to trzy tygodnie systematycznej i konkretnej jazdy powinny wystarczyć by być rozjeżdżonym. Ten czas powinien nam wystarczyć. 

Dodajmy też, że od 8 maja, żużlowcy przejdą 14-dniowy okres izolacji, by zaraz po nim rozpocząć treningi. Zarówno próbne jazdy, jak i pierwsze spotkania ligowe, odbędą się bez udziału publiczności. - Niestety liga ruszy bez kibiców i musimy się dostosować do tej nietypowej dla nas sytuacji. Wierzę, że z czasem uda się te obostrzenia jeszcze zmniejszyć i kibice będą mogli w jakimś choć stopniu się pojawić. Pozostałe zasady, jak np. tylko jeden mechanik w teamie, jesteśmy w stanie sobie poukładać. Jesteśmy drużyną, mamy swoją bazę, musimy działać razem. Ważne, że w tej chwili liga może ruszyć - dodał popularny "Pepe".

źródło: zuzel.falubaz.com 


1Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  • Tomek_150bpm 1 2 miesiące temu

    Tak, tak Pepe. To nadjeźdżający pociąg jadący po torowisku na którym stoisz.

Artykuł załadowany: 0.982 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl