REKLAMAeWinner Banner

Oficjalnie: Szwedzi wycofali zgody na starty swoich zawodników w Polsce!

Peter Ljung

Peter Ljung (fot. Jarosław Ziąbka)

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to 12 czerwca ruszą rozgrywki PGE Ekstraligi. Na chwilę obecną, zmagania te, tak samo jak ewentualnie eWinner 1. Liga Żużlowa oraz 2. Liga Żużlowa wystartują bez reprezentantów Szwecji!

Przypomnijmy, że władze polskiego żużla postanowiły nakazać zawodnikom przybycie do kraju, przejście okresu kwarantanny, a następnie pozostania do końca sezonu w kraju nad Wisłą. Inne federacje nie chcą się na to zgodzić, a wiemy już oficjalnie, że jako pierwsi zgody swoim zawodnikom wycofali Szwedzi.

Svemo Track Racing w porozumieniu z zainteresowanymi zawodnikami, którzy mają umowy ze szwedzkimi klubami postanowiła powiadomić Polski Związek Motorowy, że żużlowy ci nie będą dostępni dla polskich rozgrywek, dopóki będą obowiązywały różnego rodzaju ograniczenia jak np. konieczność przejścia kwarantanny czy brak swobodnego przemieszczania się między krajami. Szwedzi mają być dostępni dopiero, gdy otwarte zostaną granice. - To bardzo smutna decyzja i wiemy, że ma ona wpływ na wiele rzeczy, ale musimy zadbać o to, aby zawodnicy byli dostępni dla naszych szwedzkich klubów, ponieważ nadal mamy nadzieję na rozpoczęcie ligi w okresie letnim - mówi szef Svemo Track Racing, Tony Olsson.

Przypomnijmy, że w PGE Ekstralidze kontrakty mają podpisane: Fredrik Lindgren (Eltrox Włókniarz) oraz Antonio Lindbäck (Falubaz Zielona Góra), zaś w eWinner 1. Lidze Żużlowej: Oliver Berntzon (Car Gwarant Start Gniezno), Peter Ljung i Kim Nilsson (Unia Tarnów), Jacob Thorssel (Wybrzeże Gdańsk), Pontus Aspgren i Linus Sundström (Lokomotiv Daugavpils). W 2. Lidze Żużlowej mamy ujrzeć Mathiasa Thörnbloma (Wilki Krosno). W przypadku Lindgrena nie powinno być problemów, aby rozwiązał on swój kontrakt, który podpisał tylko po to, aby móc wystartować w indywidualnych mistrzostwach kraju.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9732 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl