REKLAMAeWinner Banner

Nowy regulamin sanitarny PGE Ekstraligi i zmiany w kontraktach

Piotr Protasiewicz

Piotr Protasiewicz (fot. Krzysztof Szpak)

Zmienione zapisy zbioru zasad regulujących stosunki pomiędzy zawodnikiem i klubem w ramach regulaminu przynależności klubowej w sporcie żużlowym, a także nowy wzór kontraktu wraz z aneksem to konsekwencje wprowadzenia regulaminu sanitarnego w PGE Ekstralidze. 30 kwietnia zostały opublikowane przez Polski Związek Motorowy.

Również 30 kwietnia PGE Ekstraliga wysłała do zawodników specjalny manual w związku z nadzwyczajną sytuacją dotyczącą epidemii COVID-19, a także zgodą władz państwowych na uruchomienie rozgrywek PGE Ekstraligi w trybie szczególnego nadzoru epidemicznego. To wytyczne, które stanowią uzupełnienie regulaminów sportowych, a jednocześnie aż do odwołania są warunkiem rozgrywania meczów i prowadzenia treningów bez udziału publiczności.

W treści manualu żużlowcy znajdą wytyczne dotyczące organizacji spotkań, izolacji przed rozpoczęciem treningów, a także formularz oceny stanu zdrowia. Obowiązkiem każdego żużlowca jest teraz zapoznanie się ze szczegółami. Manual wysłany do zawodników jest dostępny TUTAJ.

Nowe wzory kontraktów, a także przepisy i regulaminy z 30 kwietnia dotyczące reżimu sanitarnego podczas meczów PGE Ekstraligi dostępne TUTAJ.

1 maja zostanie otwarte siedmiodniowe okienko transferowe w PGE Ekstralidze, a zawodnicy będą mogli podpisywać aneksy aktualizujące kontrakty. Od 8 maja rozpocznie się 14-dniowa kwarantanna dla zawodników zagranicznych. Od 24 maja obowiązkowe testy genetyczne na obecność COVID-19, a od 29 maja treningi.

Początek rozgrywek zaplanowano na 12 czerwca zgodnie z opublikowanym terminarzem PGE Ekstraligi.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.0978 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl