REKLAMAeWinner Banner

Istotne zmiany w Regulaminie Przynależności Klubowej

Tobiasz Musielak

Tobiasz Musielak (fot. Roman Biliński)

Główna Komisja Sportu Żużlowego opublikowała nowy Regulamin Przynależności Klubowej na 2020 rok. Ma on umożliwić rywalizację ligową w tym sezonie oraz pomóc wyjść z trudnej sytuacji, w której znaleźliśmy się w trakcie pandemii koronawirusa.

Jedną z najważniejszych zmian jest redukcja stawek w eWinner 1. Lidze Żużlowej oraz 2. Lidze Żużlowej. Na zapleczu PGE Ekstraligi zawodnicy będą teraz otrzymywać 1000 zł za każdy zdobyty punkt, a na najniższym szczeblu ligowej rywalizacji żużlowcy w 2020 roku otrzymają 625 zł za „oczko”. Jest to zmniejszenie wynagrodzeń o kolejno 500 i 175 zł. Bez zmian pozostają kwoty przeznaczone na przygotowanie do sezonu i dla 1. LŻ jest to 60 tys., a dla 2. LŻ 20 tys zł.

Nowy regulamin rozszerza także wachlarz możliwości dotyczących stosowania tzw. gościa. Od teraz kluby mogą kontraktować dowolną liczbę gości, a w jednym spotkaniu będzie mogło wystąpić ich aż dwóch. Ponadto w drużynach PGE Ekstraligi będą mogli startować zawodnicy z obydwu niższych lig.

W nowym RPK znajdują się także wiadomości skierowane tylko do zawodników z zagranicy. „Stranieri” nie mogą opuszczać Polski w trakcie trwania sezonu, a przekroczenie przez nich granic będzie skutkować rozwiązaniem kontraktu i zakazem startów nawet na sezon 2021 (w sytuacji, gdy zawodnik miał dotychczas podpisany kontrakt na 2021). Warunkiem zatwierdzenia do jazdy zawodników zagranicznych będzie oświadczenie, w którym muszą oni zapewnić o braku kontraktów w Anglii, Szwecji i Danii.

Ciekawym zapisem w nowym regulaminie jest także zniesienie możliwości ubiegania się o rozwiązanie kontraktu z klubem, gdy ten zalega z wypłatami. Dotychczas 60 dni zwłoki ze strony klubu umożliwiało żużlowcom podjęcie takich kroków.

Przypomnijmy, że eWinner 1. Liga Żużlowa i 2. Liga Żużlowa zamierzają wystartować w połowie lipca.

źródło: polskizuzel.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9323 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl