REKLAMAeWinner Banner

Czugunow: Chcę startować pod polską flagą!

Gleb Czugunow

Gleb Czugunow (fot. Wojta Zavřel)

To może być wielkie wzmocnienie dla Sparty Wrocław. Gleb Czugunow przyznał, że chce startować w biało-czerwonych barwach. - Zdecydowałem się jechać pod polską licencją - przekazał za pośrednictwem profilu na Instagramie.

Kilka tygodni temu Gleb Czugunow otrzymał polskie obywatelstwo. Wtedy jednak nie było jasne czy zdecyduje się na starty w biało-czerwonych barwach. Dziś, na swoim instagramie, podzielił się swoją decyzją. - Chciałbym ogłosić, że zdecydowałem się jechać pod polską licencją - mówił. Jego motywacja jednak nie kończy się na ekstraligowych startach. - Nie chodzi mi tylko o ligowe zawody, ale i te na arenie międzynarodowej. Chcę jeździć pod polską flagą. Długo o tym myślałem. Rosja to mój dom, tam się urodziłem i wychowałem. Lubię ludzi, jedzenie, atmosferę, ale od 12 roku życia zacząłem przyjeżdżać do Polski i czuję się związany z tym krajem. To mój drugi dom, za którym tęsknię, gdy jestem w Rosji - opowiadał na swoim profilu.

To znakomita wiadomość dla Sparty Wrocław, która po tym jak Czugunow zda egzamin na polską licencję, będzie mogła stawiać na niego na miejscu juniorskim do końca sezonu 2020. W tym roku bowiem zawodnik kończy 21 lat. W świetle problemów Maksyma Drabika, sztab klubu z Dolnego Śląska może także wykorzystać Czugunowa jako drugiego Polaka pod numerami 1-5.

Na razie jednak nie jest pewne kiedy do egzaminu miałoby dojść. Wszystko przez pandemię koronawirusa.
 

Źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8735 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl