REKLAMAeWinner Banner

Testujemy Waszą wiedzę (9): Pierwszy złoty DPŚ w XXI wieku!

Max Fricke, Maciej Janowski, Jarosław Hampel

Max Fricke, Maciej Janowski, Jarosław Hampel (fot. Patryk Kowalski)

Wspierając akcję #ZostańWDomu staramy się Wam zapewnić nie tylko treści, po które warto sięgać, ale i testy sprawdzające, co pamiętacie z sezonów minionych. Przetestujcie swoją wiedzę! Dziś zajmiemy się Drużynowym Pucharem Świata.

W pierwszej dekadzie XXI wieku pozycja polskiego żużla na świecie stopniowo rosła. Brakowało jednak tytułów. Owszem, srebro w DPŚ z Wrocławia (2001r.) zwiastowało dobry czas, jednak na złoto kibice musieli poczekać kilka lat. W 2005 roku najlepsze reprezentacje świata powróciły do stolicy Dolnego Śląska. Oprócz biało-czerwonych, pod taśmą stanęli Szwedzi, Duńczycy i Brytyjczycy. Nasi reprezentanci roznieśli konkurencję, tylko raz kończąc bieg na czwartym miejscu. W ogólnym rozrachunku zdobyli 62 "oczka", wyprzedzając Szwecję aż o 28 punków.

Wasze zadanie polegać będzie na wymienieniu wszystkich zawodników, którzy wystąpili w tamtym finale. Wystarczy wpisywać nazwiska. Jest ich dwadzieścia. Być może ułatwieniem będą punkty zdobyte przez zawodnika. Zamieściliśmy je po lewej stronie. Wynikiem pochwalcie się w komentarzach i social mediach. Do testu wyzwijcie też swoich znajomych!
 


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9617 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl