Trener Falubazu tłumaczy powody „powrotu” Walaska

Grzegorz Walasek

Grzegorz Walasek (fot. Sebastian Siedlik)

Grzegorz Walasek będzie reprezentował barwy Falubazu Zielona Góra na zasadzie instytucji „gościa”. Piotr Żyto nie ukrywa, że trochę to właśnie z jego inicjatywy doszło do tego kontraktu.

Zawodnik Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów jest wychowankiem zielonogórskiego ZKŻ-u, który w zespole spod znaku „Myszki Miki” ścigał się w sezonach: 1993-99, 2006-09 oraz 2015. Zna obiekt przy W69 doskonale, wobec czego wydawał się być najlepszą kandydaturą na wzmocnienie Falubazu w ramach instytucji „gość”. Piotr Żyto pytany, czy ten „transfer” to jego inicjatywa odpowiada, że poniekąd tak.

- Po prostu szukaliśmy jednego zawodnika, który prezentuje odpowiedni poziom. Duży ukłon w kierunku Ostrovii, że zgodzili się na to, żeby ich zawodnicy poszli na instytucję „gość”. Nie zapłaciliśmy za to złotówki, tak jak inne kluby chcą żądać za zawodników. Tym samym Grzegorz może rozpocząć treningi, więc myślę, że i dla niego będzie to pozytywna sprawa.

Skład Falubazu Zielona Góra wydaje się być zamknięty w kontekście rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Polski. Żyto na antenie Eleven Sports przyznał, że nie wyklucza możliwości dołączenia Walaska do podstawowego składu, choć sam zawodnik nie zamierza o jedno z pięciu miejsc rywalizować. - Jeszcze treningów nie było, więc się nie zastanawiałem. Zobaczymy jak będzie, ale sam Grzegorz mówi, że nie przyszedł po to, by wygryźć kogoś ze składu. Zobaczymy jak się będzie prezentował, kto to wie. Będę chciał wystawić najlepszy skład, a będzie gorzej, bo nie będzie sparingów.

Indywidualny mistrz Polski z 2004 roku był jednym z „łakomych kąsków” w kontekście zasilenia klubów z PGE Ekstraligi w ramach nowego dla nich przepisu. W Arged Malesa TŻ Ostrovii nie ukrywają, że wszyscy zawodnicy dostali „zielone światło” na znalezienie dodatkowych możliwości startów. Tym samym na oferty czekają m.in. Nicolai Klindt, Grzegorz Walasek czy Sam Masters.

Źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.9731 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl