REKLAMAeWinner Banner

Kibice wkrótce na trybunach?! Dwie koncepcje trafiły do premiera

Kibice Motoru Lublin

Kibice Motoru Lublin (fot. Tomasz Juskowiak)

Przy zachowaniu odpowiednich procedur bezpieczeństwa, rozgrywki m.in. piłki nożnej, siatkówki czy żużla już wkrótce mogłyby odbywać się z niewielką liczbą kibiców na trybunach. W ostatnich dniach takie rozwiązanie sugerowali rządowi Zbigniew Boniek i Ryszard Czarnecki.

Bardziej konkretne są propozycje Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jego władze wysłały do premiera Mateusza Morawieckiego apel o wpuszczenie kibiców na mecze PKO Ekstraklasy, 1. ligi oraz 2. ligi. Do treści tego listu dotarły m.in. Super Express czy Interia.

PZPN proponuje maksymalne zapełnienie sektorów na poziomie 20% z zastrzeżeniem, że łączna liczba kibiców na całym stadionie nie przekroczy 999. Dodatkowe zasady miałyby przede wszystkim uniemożliwić tworzenie się kolejek. Stąd zlikwidowane byłyby stacjonarna sprzedaż biletów i catering, a kluby byłyby zobowiązane do otworzenia maksymalnie wielu kołowrotków i toalet.

Na podobny temat z szefem rządu rozmawiał europoseł Ryszard Czarnecki. Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i członek prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego także przedstawił swoją wizję stopniowego otwierania trybun, w komunikacie wymieniając wprost trzy dyscypliny: siatkówkę, piłkę nożną i żużel.

Jak informuje europoseł, w trakcie rozmowy premier Morawiecki przedstawił mu swój plan dalszego „odmrażania” sportu. – Otwierają się realne szanse na stopniowe dopuszczenie publiczności do obserwowania „na żywo” imprez sportowych – ocenia Ryszard Czarnecki. Polityk na razie nie podaje jednak konkretnych terminów.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.1611 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl