REKLAMAeWinner Banner

Profesjonaliści kończą kwarantannę, a amatorzy wrócili na tor (wideo)

Paweł Wójcik

Paweł Wójcik ((fot. cz.info.pl / archiwum PW))

Na 29 maja wyznaczono zawodnikom PGE Ekstraligi termin rozpoczęcia przygotowań do ligowej inauguracji w sezonie 2020. Znacznie wcześniej na torze pojawili się żużlowcy-amatorzy, którzy trenowali w Dalabuszkach czy Zielonej Górze.

W ostatnich dniach tor w Dalabuszkach (niewielka miejscowość położona niedaleko Gostynia) tętni życiem. W miniony weekend odbyły się tam kolejne treningi żużlowców-amatorów, a z uprzejmości miejscowej drużyny – Tasmania Racing skorzystali pasjonaci „czarnego sportu” z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy przy zachowaniu wszystkich reżimów sanitarnych odbyli pierwsze w tym roku jazdy na polskiej ziemi, ponieważ wcześniej było im dane pojeździć nieco w Stanach Zjednoczonych.

- W trudnym czasie konieczna była zmiana priorytetów, dlatego miło było wrócić na tor i choć na moment zapomnieć o trudach związanych z pandemią. Oczywiście częściowo, bo trening odbywał się z zachowaniem środków ostrożności. Tak czy inaczej świetnie było złapać kontakt z motocyklem. Nie możemy się doczekać kolejnych jazd – powiedział nam Mateusz Kozanecki.

W Dalabuszkach na torze liczącym około dwustu metrów długości zameldował się także częstochowianin Paweł Wójcik, który w tym sezonie będzie reprezentował barwy Amatorskiego Klubu Żużlowego z Rawicza. - Pierwszy raz miałem styczność z tak trudnym, technicznym torem. Pierwsze wyjazdy kończyły się zazwyczaj na... „tyłku”, ale dzięki cennym wskazówką trenera, udawało się poprawnie pokonywać łuki – przyznał po treningowych kółkach.

W środę z kolei po raz pierwszy zawarczały motocykle przy W69 w Zielonej Górze i to nie za sprawą miejscowego Falubazu z Patrykiem Dudkiem na czele, ale dzięki żużlowcom-amatorom z zaprzyjaźnionego AKS Chóraganu Riders. Wszystko za zgodą m.in. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i przy zachowaniu się do panujących przepisów.

Źródło: inf. własna

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8554 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl