REKLAMAeWinner Banner

Bez konkretnych deklaracji, ale Zengota zdradza, kiedy może mu się udać, wrócić na tor

Grzegorz Zengota

Grzegorz Zengota (fot. archiwum)

Sezon 2020 będzie drugim bez Grzegorza Zengoty na żużlowych torach. Szansę na to, by wrócił on do ścigania są nikłe, choć jak sam przyznał podczas Żużlowej Niedzieli w TVP Sport, być może w końcu zasiądzie na swoich motorach.

Przypomnijmy, że Grzegorz Zengota tuż przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu zaliczył groźny wpadek na motocrossie. Już pierwsze wieści płynące z Hiszpanii, nie były optymistyczne, ponieważ mówiły o skomplikowanej kontuzji nogi. Niewiele lepsze informacje przekazywano w kolejnych tygodniach. Zengota pod koniec maja 2019 roku otwarcie mówił, że nie tyle walczy o powrót na tor, co o to, by znów w pełni cieszyć się zdrowiem, ale chęć jazdy w lewo dodatkowo mobilizuje go podczas rehabilitacji.

Początek tego roku przyniósł jedną z wielu operacji zielonogórzanina, ale miała ona na celu wyjęcie wszystkich śrub i elementów metalowych z jego organizmu. Jak pisał w mediach społecznościowych, noga wyglądała lepiej, niż doktorzy zakładali i wspominał, że to może być dla niego ostatnie kółko w wyścigu o powrót do zdrowia.

W niedzielę gościł on w studiu TVP Sport przy okazji Żużlowej Niedzieli i prowadzący magazyn nie mogli rozpocząć rozmowy z żużlowcem od innego pytania niż to, o aktualny stan zdrowia. Zawodnik, który miał zdobywać punkty dla Motoru Lublin powiedział, że woli poczekać z deklaracjami, kiedy wróci do jazdy na motocyklu bez hamulców, ale liczy, że jesienią uda mu się tej sztuki dokonać, choć jak zdradził - jeśli rehabilitacja nadal będzie przebiegała tak pomyślnie, to może uczyni to jeszcze szybciej, niż jest to planowane.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.828 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl