REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

To był bieg (24): Torowy thriller w Bydgoszczy

Stadion Polonii do niedawna był podstawowym obiektem rozgrywania zawodów z serii Speedway Grand Prix. W 2008 roku odbyły się tam nawet dwa turnieje tego cyklu, kiedy to po fatalnym przygotowaniu sztucznej nawierzchni w Gelsenkirchen awaryjnie i w ekspresowym trybie przeniesiono zawody z Niemiec właśnie do „Bydzi”. Oczywistością jest to, że bezsprzecznym dominatorem na tym obiekcie jest wychowany na tym torze Tomasz Gollob.

Cykl Speedway Grand Prix w 2013 roku już po raz piętnasty zawitał do miasta nad Brdą. Fakt ten wykorzystali wspomniany wyżej Gollob i Jarosław Hampel, którzy już parę dni przed oficjalnym treningiem pojawili się przy ul. Sportowej, by potrenować i przypomnieć sobie trajektorię toru oraz ścieżki, które na tym owalu „nosiły”. Niewątpliwie to oni byli faworytami zbliżających się zawodów. Oprócz nich zobaczyliśmy Krzysztofa Kasprzaka, który chciałby o tych zawodach szybko zapomnieć, i Krzysztofa Buczkowskiego, który otrzymał od organizatorów „dziką kartę”

Chciałbym pokazać, że na nią zasłużyłem, a mój plan minimum to półfinał turnieju – zapewniał ówczesny Polonista. Szansę na zrealizowanie planu minimum zaprzepaścił w swoim ostatnim wyścigu, gdy po starcie prowadził, ale spadł na trzecią pozycję wyprzedzony przez dwóch Australijczyków.

Prawdziwy thriller na torze miał miejsce w drugim biegu półfinałowym, kiedy to pod taśmą ustawili się: Nicki Pedersen, Darcy Ward, Tai Woffinden i Emil Sajfutdinow. Sam skład tego biegu nie wymaga żadnego komentarza, a widowisko stworzone przez tych zawodników przeszło najśmielsze oczekiwania najbardziej wybrednego kibica żużlowego. Czterech walczaków, gryzących tor do upadłego o każdy centymetr toru, o nawet jeden cenny punkt. Była walka na łokcie, ostre wejścia, napędzanie po szerokiej, defekty i emocje do ostatnich metrów wyścigu. Tego nie da się opisać słowami, to trzeba oglądać. Enjoy!

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.966 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl